دوست دارید شرکت بی‌ام‌و این موتورسیکلت شیک و مدرن را بسازد؟!

1

در ظاهر موتورسیکلت آینده‌نگر BMW Café Racer فقط یک تمرین طراحی است که توسط طراح معروف مدل‌های مفهومی به نام Sabino Leerentveld کشیده شده است ولی اکنون به آرزوی همه طرفداران بی‌ام‌و مبدل گشته است.

این طراح هلندی پس از کار روی چندین مدل خودروی مفهومی، احساس می‌کند زمانی فرا رسیده است که یک موتور دو چرخ طراحی کند. در طراحی این موتورسیکلت مسابقه کاملا DNA یک خودروی مسابقه‌ای نیز دیده می‌شود که نشات گرفته از پروژه‌های قبلی این طراح است.

سابینو برای این طراحی مفهومی خود یک نام رسمی انتخاب نکرده است ولی دوست دارد یک تلاقی میان موتورهای سنتی و موتورهای آینده‌نگر نسل بعدی باشد.

در موتورسیکلت مفهومی بی‌ام‌و کاملا دیدگاه ورزشی و مسابقه‌ای دیده می‌شود و طراحی آن نشان‌دهنده یک موتورسیکلت مسابقه‌ای در آینده است. شاید طراح هلندی این موتور می‌خواهد نشان بدهد موتورسیکلت‌های مسابقه‌ای آینده چگونه باید باشند یا چه انتظاری از ظاهر و طراحی آن‌ها داشته باشیم.

فرم بالای موتور کاملا یکپارچه است ولی یک منحنی ظریف از چرخ و چراغ عقب تا چراغ جلو دارد. فقط یک شکستگی در بخش محافظ داشبورد می‌بینیم. بدنه آن ترکیبی از موارد درجه یکی مانند فلز و الیاف کربن است. به همین دلیل، در بدنه این موتور می‌توان تنوع رنگی جالبی را مشاهده کرد و یک مدل با رنگ زرد و مدل دیگری با رنگ قرمز ساخت.

در بخش جلویی این موتور برند BMW را می‌بینیم و به سبک موتورهای این شرکت، در بخش جلویی یک چراغ بزرگ نصب شده و از طراحی مشبک سنتی خبری نیست. چراغ عقب در انتهای صندلی و به صورت لبه‌ای کار شده است و از بدنه اصلی موتور جدا شده است.

در کل شاهد یک طراحی مسحورکننده از یک موتورسیکلت آینده هستیم. موتورسیکلتی که همه طرفداران این وسیله نقلیه دوست دارند در دنیای واقی ساخته شود و آن‌ها سوارش شوند.

با هم تصاویر دیگری از موتورسیکلت مفهومی بی‌ام‌و Café Racer را می‌بینیم:

منبع yankodesign
 
1 نظر
  1. فراز گرگین می گوید

    مدتیه به موتور علاقه پیدا کردم. ولی این فراتر از موتور هست. عشقه به خودی خودش.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.