اپل در حال مذاکره برای خرید شرکت گیم‌سازی EA است – در عین حال شرکت‌های دیگری هم مایل به خرید این شرکت هستنند

0

ناشر بازی‌های ویدئویی Electronic Arts (EA) فعالانه به دنبال خریدار یا ادغام با یک شرکت بزرگ است. طبق گزارش Puck، اپل در حال مذاکره با EA برای خرید آن بوده است. دیزنی و آمازون نیزبرای خرید این شرکت بازی‌های ویدئویی در حال مذاکره هستند.

شرکت EA مستقر در شهر Redwood آثار موفقی مانند Apex Legends، Madden و The Sims را منتشر کرده است. ایده خرید یا ادغام پس از آن مطرح شد که مایکروسافت اوایل سال جاری Activision Blizzard را به قیمت ۶۸ میلیارد دلار خریداری کرد.

مدت کوتاهی بعد، سونی Bungie ، استودیوی پشتیبان Destiny را به مبلغ ۳.۶ میلیارد دلار خریداری کرد.

گفته می‌شود EA در حالت ایده آل مایل به ادغام است تا اندرو ویلسون بتواند همچنان مدیر عامل شرکت ترکیبی باقی بماند.

از سوی دیگر جالب است بدانید که از نظر تاریخی، ریشه EA در واقع به اپل برمی‌گردد. در سال ۱۹۸۲، تریپ هاوکینز، مدیر وقت استراتژی و بازاریابی اپل، این شرکت را ترک کرد و EA را راه اندازی کرد.

این خرید احتمالی، اولین سرمایه گذاری اپل در زمینه گیم‌سازی نخواهد بود. شرکت کوپرتینویی در سال ۲۰۱۹ از سرویس بازی خود Apple Arcade رونمایی کرد. از طریق Apple Arcade، کاربران می‌توانند گیم‌ها را در دستگاه‌های iOS، macOS و tvOS خود انجام دهند.

جان ریسبرگ، سخنگوی EA گفت که این شرکت در مورد این “شایعات و گمانه زنی‌ها” اظهار نظر نمی‌کند و جایگاه این شرکت را با توجه به توسعه‌دهندگان با استعداد و داشتن نیم میلیارد گیمر در سراسر جهانُ بسیار شاخص دانست و آینده‌اش را درخشان ارزیابی کرد. اپل هم در مورد معامله احتمالی با الکترونیک آرتز اظهار نظری نکرده است.

در وهله اول نامزد ایده آل EA برای ادغام، دیزنی بود. در ماه مارس زمینه‌های مبهمی برای این کار ایجاد شد. با این حال،دیزنی مذاکرات اولیه را پیگیری نکرد، احتمالاً به این دلیل که روی ایجاد پایگاه مشترکین +Disney خود متمرکز شده بود. البته ادغام با ESPN که زیرمجموعه دیزینی است، گزینه دیگر است.

به نظر می رسد EA برای نهایی کردن یک معامله عجله دارد، بنابراین احتمالاً به زودی چیزهای بیشتری خواهیم شنید. با این حال، هنوز خیلی زود است که در مورد خریده شدنش توسط اپلِ نظر بدهیم و فعلا همه چیز در حد مذاکرات اولیه است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.