این حقایق برای بسیاری تلخ یا گزنده و باورنکردنی هست، اما باید آنها را جایی فهرست می‌کردیم!

0

ما در بیشتر مدت زندگی در حال تعارف هستیم و با ایده‌آل‌های اجتماعی یا سنت‌های تاریخی و آرزوها، پرده‌ای روی واقعیات تلخ می‌کشیم و نمی‌خواهیم به صدای واقعیت گوش کنیم.

در شبکه اجتماعی ردیت یک ساب ردیت برای واقعیاتی که به سختی قابل هضم هستند، وجود دارد که خواندنی است.


1- اختیار کردن یک شغل با پرستیژ بالا به خودی خود از شما آدم بهتری نمی‌سازد. خواه این شغل آموزگاری و پزشکی باشد یا پلیس بودن یا نظامی بودن. این خود شما هستید که باید به کارتان ارزش بدهید و نه شغلتان به شما.

2- دروغ که به کرات به خورد ما می‌دهند و فقط زخم‌خورده‌ها می‌دانند که واقعیت ندارد: زمان زخم‌ها را بهبود می‌بخشد.

خیر! زمان فقط بافت جوشگاه یا به اصطلاح فرنگی‌ها بافت اِسکار درست می‌کند. یک زخم هیچ وقت خوب نمی‌شود و چینی شکسته هیچ وقت مثل اولش نمی‌شود.

فقط اگر بتوانید برخیزید و قوی شوید به مانند چینی بندزده شده به سبک ژاپنی، زخم‌هایتان هم می‌توانند زیبا به نظر برسند. استعاره‌ای از تجاربی که به سختی به دست آمده‌اند!

3- بیشتر ماها بسیار به فقیر شدن و بی‌خانمان شدن نزدیک‌تر هستیم تا ثروتمند شدن واقعی!

4- هر زوجی لایق پدر شدن و مادر شدن نیستند. حتی اگر باهوش باشید و روحیه خوب داشته باشید، اینها از شما پدر و مارد خوب نمی‌سازند.

لطفا برای بهبود روابط زناشویی؛ بچه‌دار نشوید! معمولا این راه حل کار نمی‌کند!

5- آدم‌ها بدهایی هستند که هیچ وقت در دنیا به سزای عملشان نمی‌رسند. به عبارتی دنیا دار مکافات نیست.

6- ممکن است هیچ اشتباهی نکرده باشید، اما بازنده شوید. این از ضعف شما نیست، بلکه قاعده زندگی است.

7- «نمی‌دانم» بسیاری اوقات بهترین پاسخ برای بسیاری سؤالات است. کلمه آسانی که معمولا خیلی کم از آن استفاده می‌کنیم.

8- بیشتر مردم هیچ اهمیتی به شما و نظرتان نمی‌دهند. این یک روند عادی است ونباید شما را عصبی کند.

9- ممکن است شما آدم واقعا دوست‌داشتنی‌ای باشید، اما گاهی اوقات مهر شما به دل کسی نمی‌افتد و دلیل خاصی هم ندارد. خودتان را اذیت نکنید که چرا شما را نمی‌بینید!

10- دانشگاه رفتن، اصلا تضمین پیدا کردن کار خوب نیست!

11- دنیا دیگر هیچ وقت شبیه قبل از همه‌گیری کرونا نمی‌شود.

12- جنگ‌ها فقط چیزی در تاریخ نیستند. هیچ کشوری در مقابل آن ایمن نیست. اینکه جنگ جهانی سوم تا حالا، حتی در اوج جنگ سرد رخ نداده، دلیل رخ ندادن آن در دوران زندگی ما نیست.

پس ما باید از صلح به صورت فعال مواظبت کنیم!

13- در ادامه زندگی ما به طور تمام عیار درگیر فاجعه‌های تغییرات اقلیمی خواهند بود. در دهه‌ها آینده میزان فجایع طبیعی تا 8 برابر افزایش می‌یابند!

14- مهم است که آدم مهم و جدی‌ای به نظر برسید، اما از آن مهم‌تر، بشاش بودن است!

15- دوستی‌ها ابدی نیستند. بسیاری از دوستان می‌آیند و می‌روند. شما برای همیشه از برخی دوستان خود جدا خواهید شد. مهم ادامه روند دوستی است، نه حفظ دوستی همیشگی با برخی.

16- شما هرگز نمی‌توانید از خودتان بگریزید. ممکن است شهر یا کشور محل زندگی‌تان را هم عوض کنید، اما اینها در واقع تغییرتان نمی‌دهند.

17- شما شخصیت اصلی در زندگی خودتان و بازیگر فرعی در زندگی هر شخص دیگری هستید.

18- آنچه در طی یک عمر یا قرن‌ها به دست آمده، می‌تواند در چند ثانیه از دست برود.

19- کارها را به تعویق نیازندازید. به قول معروف، امروز همان فردایی است که قرار بود کارهای مهمی در آن انجام دهید!

20- ادامه زندگی با کسی که به شما خیانت کرده، ایده خوبی نیست!

21- اکسی توسین را هورمون عشق نامیده‌اند، اما در عین حال میزان دشمنی شما را نسبت به کسانی که قبل «دیگران» تلقی‌شان کرده‌اید، افزایش می‌دهد. بیوشیمی عشق یا نفرت ساده نیست.

22- زندگی معمولا به آدم‌های خیلی زیبا روی خوش نشان می‌دهد و این نباید شما را عصبانی کند!


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

خانه‌هایی با طراحی عجیب که باید در مورد فلسفه وجودی‌شان فکر کرد!

سلیقه است دیگر. وقتی که کسی پول کافی داشته باشد و تنها حرف و سلیقه خودش برایش مهم باشد و اعتمایی به مد روز و حرف مردم نکند، ممکن است خانه‌اش را عجیب و غریب طراحی کند.البته گاهی این کاربری‌های متفاوت هستند که باعث ایجاد این خانه‌های عجیب…

۲۵ صدای نوستالژیک فناورانه قدیمی که کودکان امروزی به صورت معمول هرگز نمی‌شنوند!

یک ستاره سینمای کلاسیک را در نظر بگیرید مثلا همفری بوگارت را. تلفن را با یک دست در دست می‌گیرد، سیگاری به لب دارد و بعد با افه خاصی شماره‌گیر را می‌چرخاند و با صدای بم مردانه‌اش می‌گوید که نلفنچی فلانجا را برایم بگیر!چنین منظره‌ای دیگر…

تصور کنید اگر این مکان‌های مشهور اصلا ساخته نمی‌شدند، منظره پیرامونی آنها چطور می‌شد؟

ساختمان‌های مشهور و بناهای زیبا یا کاربردی عظیم، شهرتی برای منطقه خود به ارمغان می‌آورند و سیل گردشگران را سرازیر می‌کنند و حتی پایشان به کرات به دنیای ادبیات و سینما هم باز می‌شود و باز بر شهرت مکان می‌افزایند.به همین خاطر است که ساختن…

داستان تکامل اتاق خواب‌ها از دوران انسان‌های اولیه تا اتاق‌ خواب‌های هوشمند + گالری عکس

تکامل اتاق خواب‌ها تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله تغییرات فرهنگی، فناوری و اجتماعی قرار گرفته است. با گذشت زمان، اتاق خواب‌ها از فضا‌های خواب ساده به پناهگاه‌ها و آسایشگاه‌های چند منظوره و شخصی تبدیل شده‌اند.مروزی کوتاه بر تکامل آنها:…

ژاک شارل: کسی که اولین بالون هیدروژنی تاریخ را به پرواز درآورد

در 4 ژوئن 1783، برادران مون‌گلفیه اولین بار یک بالون هوای گرم را در جنوب فرانسه به نمایش گذاشتند. این بالون که از گونی محکمی پوشیده شده با کاغذ ساخته شده بود و تا نزدیک به 2 کیلومتر بالا رفت و به مدت 10 دقیقه در هوا باقی ماند.خبر موفقیت…

روش‌های بد نشستن روی صندلی و شیوه نشستن سالم روی صندلی در محیط کار

در موقعیت‌های مختلف یا در هنگام خستگی، روش‌های مختلفی برای نشستن روی صندلی از سوی ما استفاده می‌شود که برای بدن مفید نیستند. برخی از این موارد عبارتند از:خم شدن روی صندلی: وقتی روی صندلی خمیده می‌شوید، ستون فقرات شما به درستی حمایت…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.