نشانه دیگری از علاقه‌مندی اپل به واقعیت مجازی: اپل شرکت آلمانی SensoMotoric را خرید

3

اپل در حال نهایی کردن خرید شرکت آلمانی SensoMotoric است.

این شرکت، شرکت تازه‌کاری نیست و از سال ۱۹۹۱ تأسیس شده است. تخصص اصلی این شرکت ساخت ابزارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری رهگیری نگاه است.

این فناوری کاربردهای بسیار متنوعی دارد: واقعیت مجازی و افزوده، سامانه‌های داخل خودرو، پژوهش‌های بالینی، آموزش‌های شناختی، زبان‌شناسی، دانش اعصاب، روانشناسی و …

عینک ویژه‌ای که این شرکت ساخته، می‌تواند به صورت زنده و عینی مثلا جهت حرکت یک ورزشکار حرفه‌ای را رصد کند و به او و مربی‌اش امکان بدهد که خطاهای او را در ورزش انفرادی و یا رقابتی ارزیابی و تصحیح بشود.

این شرکت همچنین نمونه ابتدایی یک ابزار برای Oculus Rift را ساخته بود.

حالا با خرید این شرکت و با توجه به اینکه از پیش می‌دانیم که تیم کوک شخصا علاقه زیادی به واقعیت مجازی دارد، می‌توان حدس زد که اپل گام‌های سریعی برای عرضه ابزارها و نرم‌افزارهای واقعیت مجازی برخواهد داشت.

شنیده‌های حاکی از ان هستند که اپل، نمونه ابتدایی عینک هوشمندی را ساخته است که می‌تواند به آی‌فون متصل شود و تصاویر و اطلاعات لازم را به رؤیت کاربر برساند.

خرید شرکت SensoMotoric را اگر در کنار خرید قبلی شرکت اپل یعنی فیس‌شیفت بگذاریم، قطعات پازل تکمیل می‌شود.

در iOS 11 هم همان طور که می‌دانید، اپل یک کیت توسعه‌ای ویژه واقعیت افزوده در دسترس توسعه‌دهندگان قرار داده است تا آنها بتوانند به اپ‌ها و گیم‌های خود، این ویژگی را اضافه کنند.

منبع

 
3 نظرات
  1. صادق می گوید

    البته این برای واقعیت افزوده بکار میره نه واقعیت مجازی

  2. متین می گوید

    رقابت با ماکروسافت سر هولو لنزش داره بالا میگیره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.