اینستاگرام در حال آزمایش یک ویژگی خوب: اینکه انتخاب کنید پست‌های همه دنبال‌شونده‌ها را ببینید، یا فقط آنهایی که در فهرست علاقه‌مندی‌های شما هستند

0

در حالت عادی، الگوریتم‌ها بر اساس نوع کاربری قبلی و میزان توجه پیشین شما به پیج‌ها و یک سری محاسبات، در فید اینستاگرام ترکیبی از پست‌ها را از میان حساب‌هایی که دنبال می‌کنید، به شما نشان می‌دهند.

خیلی‌ها از اینکه الگوریتم‌ها برایشان تصمیم بگیرند، خشنود نیستند، اما با توجه به اینکه ما پیج‌های متعددی را دنبال می‌کنیم، چاره‌ای هم نیست و عملا نمی‌توانیم همه پست‌ها را هر روز بالا و پایین کنیم.

اما اینستاگرام آن طور که یژوهشگر حوزه اپ به نام الساندرو پالوزی در توییتر خود نوشته، در پی آزمایش یک ویژگی خوب است.

خلاصه این ویژگی خوب این است که شما می‌توانید در قسمت تنظیمات انتخاب کنید که هر بار یا به همان روال سابق مطلب ببینید یا فقط مطالب اکانت‌هایی که جزو محبوب‌های شما هستند به شما نشان داده شوند.

به این صورت کاربر می‌تواند در صورتی که قصد غوطه خوردن طولانی در اینستاگرام نداشته باشد، خود را محدود به دیدن فقط مطالب دوستان و آشنایان نزدیک کند. یا تصور کنید که ژورنالیست یا فعال رسانه‌ای می‌تواند فقط مطالب پیج‌های خبری را ببینید.

ویژگی خوبی است، اما به نظر من اینستاگرام باید حالت دسته‌بندی پیدا کند. به این ترتیب که کاربر بتواند مثلا پیج‌ها را در دسته‌های خبری، عکاسی، ورزشی، فناوری و … برای خودش دسته‌بندی کند و هنگام کاربری گیج نشود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.