ویژگی جدید اینستاگرام: فقط به برخی از کاربران از جمله فقط کسانی که دنبالشان می‌کنید یا دنبالتان می‌کنند، اجازه درج کامنت بدهید

0

اینستاگرام در هفته گذشته چندین قابلیت جذاب مانند فیلترهای چهره برای ویدیوهای زنده و ردگیری یک فرد خاص را برای برخی کاربران فعال کرد که به مرور زمان در دسترس تمام کاربران این شبکه اجتماعی ۸۰۰ میلیونی قرار می‌گیرند.

اما به‌روزرسانی بزرگ اینستاگرام به اینجا ختم نشده و سرانجام قابلیت مدیریت و کنترل کامنت‌ها نیز فعال شده است. اینک، اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد برای یک پست خاص؛ کامنت‌گذاری را غیرفعال کنید یا اینکه افراد خاصی نتوانند کامنت بگذارند. به علاوه، شما می‌توانید برای سه دسته از افراد مجوز کامنت‌گذاری را فعال یا غیرفعال کنید.

اگر شما یک حساب کاربری عمومی دارید؛ با ابزار جدید Comment Controls می‌توانید محدودیت‌هایی را برای سه دسته از افراد تعریف کنید. دسته اول افرادی که شما را فالو کردند، دسته دوم افرادی که شما آن‌ها را فالو کردید و دسته سوم شامل هر دوی این‌ها می‌شود.

به علاوه، حساب‌های کاربری خصوصی و عمومی می‌توانند به طور کلی امکان کامنت‌گذاری روی عکس‌هایشان‌ را غیرفعال کنند. قابلیت جدید اینستاگرام این امکان را هم فراهم می‌کند به طور خاص افرادی را انتخاب و اجازه گذاشتن کامنت را ندهید.

کاربران اینستاگرام در به‌روزرسانی جدید این شبکه اجتماعی می‌توانند نظرات توهین‌آمیز و آزاردهنده افراد دیگر را در چهار زبان آلمانی، عربی، فرانسوی و پرتغالی به همراه انگلیسی فیلتر کنند. این ابزار در ماه ژوئن تنها برای زبان انگلیسی ارایه شده بود. اینستاگرام می‌گوید تلاش زیادی می‌کند تا با استفاده از هوش مصنوعی و الگوریتم‌های یادگیری ماشینی مکانیزم فیلترسازی کامنت‌ها را بهبود دهد و هم در متن کامنت‌ها و هم کامنت‌های مرتبط با آن بتوان فیلترسازی را انجام داد.

دیگر قابلیت بهبودیافته در اینستاگرام؛ مربوط به پست‌های روانی مانند خودکشی یا سلفی‌های مرگبار است. کاربران با مشاهده چنین پست‌هایی می‌توانند به طور ناشناس به منابع مرتبط گزارش کنند تا به فرد یا بیمار روحی کمک‌رسانی شود. قبلا این قابلیت فقط برای پست‌های عادی بود که اینک برای ویدیوهای زنده نیز امکان‌پذیر است.

اینستاگرام می‌گوید تمامی این امکانات برای کاهش نظرات آزاردهنده یا توهین‌آمیز توسط کاربران و سالم‌سازی فضای این شبکه اجتماعی است تا هیچ کاربری به خاطر چنین مسایلی اینستاگرام را ترک نکند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.