خرید فالوور اینستاگرام یا لایک و کامنت کاذب با تلاش جدید اینستاگرام محدود خواهد شد

0

امروز اینستاگرام اعلام کرد اپلیکیشن‌های فالورگیر و ایجادکننده لایک‌ها، فالورها و کامنت‌های جعلی را کرک کرده و حذف می‌کند.

اینستاگرام در اطلاعیه خود می‌گوید فعالیت هرگونه اپلیکیشن شخص ثالثی که لایک، فالور و کامنت تولید کند یا سیاست‌های فوروارد پست‌ها و کامنت‌ها داشته باشد را به همراه استفاده‌کننده از آن متوقف خواهد کرد.

این شبکه اجتماعی مجموعه‌ای از اقدام‌ها و گام‌ها را برای محدودسازی و حذف این اپ‌ها و شیوه‌های جعلی افزایش مخاطب و محبوبیت آغاز کرده است و تاکید دارد حساب‌های کاربری که این اپ‌ها را هم تبلیغ می‌کنند یا کامنت برای دیگران می‌فرستند؛ نیز متوقف و مسدود خواهند شد.

اینستاگرام برای کشف اپلیکیشن‌های تولیکننده لایک و فالور جعلی از هوش مصنوعی و الگوریتم‌های یادگیری ماشینی استفاده می‌کند. این اپ‌ها غالبا از رمزعبور کاربران استفاده می‌کنند تا به جای آن‌ها لایک و فالور فیک تولید کنند.

به همین دلیل، اینستاگرام در اطلاعیه خود می‌گوید از حساب‌های کاربری استفاده‌کننده این اپ‌ها درخواست کرده رمزعبور خود را تغییر دهند.

فالورهای جعلی از بین می‌روند

اینستاگرام می‌گوید افرادی که از اپلیکیشن‌های فالورگیر استفاده می‌کنند؛ افزون بر این‌که تجربه کاربری خود در اینستاگرام را مخدوش کرده‌اند؛ احتمال دارد به برخی از ابزارها و ویژگی‌های این شبکه اجتماعی دسترسی پیدا نکنند. به زبان دیگر، اینستاگرام از روی عمد برخی قابلیت‌های اپ خود را برای آن‌ها مسدود می‌کند.

اینستاگرام در اطلاعیه‌اش آورده ار همان روز اول دنبال کشف و حذف لایک‌ها، فالورها و کامنت‌های جعلی بودند ولی به‌روزرسانی اخیر یک گام بزرگ و هوشمند و خودکار برای مبارزه با اپلیکیشن‌های فالورگیر و لایک‌کننده است.

این حرکت اینستاگرام باعث می‌شود جامعه کاربران جنب و جوش مثبت و حقیقی داشته باشد و مردم عکس‌ها و پست‌ها خود را با افراد حقیقی دیگری به اشتراک بگذارند.

فسبوک هم در ماه‌های اخیر گام‌های بزرگی برای مقابله با حساب‌های کاربری فیک و غیرقابل‌اعتماد برداشته است. فیسبوک در چندین مرحله، حساب‌های کاربری که روی کمپین‌های تبلیغاتی و انتخاباتی تاثیرات مخربی گذاشته و اطلاعت اشتباه یا جعلی می‌دادند را شناسایی و مسدود کرده است.

اگرچه اینستاگرام تاکید کرده قادر به شناسایی و مسدودسازی اپ‌ها و سرویس‌های جعلی در فضای این شبکه اجتماعی است ولی به نظر می‌رسد؛ به طور کامل نتواند تمام این اپ‌ها را شناسایی کند.

بسیاری از این اپ‌ها در قالب تبلیغات و روش‌های محرک دیگر ظاهر می‌شوند و متدهای پیچیده‌ای برای لایک‌گیری و افزایش فالور دارند که شناسایی آن‌ها را بسیار سخت می‌کند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.