امید اسدی -مهندس، بوکسور و البته هنرمند ایرانی- چطور با برگ، کارهای زیبای هنری می‌آفریند؟!

6

همیشه از آدم‌هایی که دارای استعدادها و علایق متفاوت و گاه متضاد هستند، خوشم آمده. آنها کسانی هستند که خودشان را در قالب خاصی محدود نمی‌کنند و کار اصلی‌شان باعث نمی‌شود که بعد از مدتی تبدیل به یک روبات بی احساس شوند.

امید اسدی ۳۸ ساله، یکی از آنهاست. امید سابق بر این به مهندسی می‌پرداخت و مدتی در رشته بوکس فعالیت می‌کرد و هم‌اکنون ساکن انگلیس است.

اما شاید جالب توجه‌ترین وجه شخصیتی او برای ما؛ علایق هنری او باشد. او در دوران کودکی پیوندی عاطفی با طبیعت برقرار کرده بود، کنجکاو بود که ببیند آیا می‌شود با برگ اشکال هنری درست کند. این کاری است که برخی از ماها امتحانش کرده‌ایم و من خودم هم شخصا به یاد داریم که کاردستی‌ها با برگ درست می‌کردم، هر چند ابتدایی.

اما امید سعی کرد این کنجکاوی و میل هنری را به کمال برساند. به همین خاطر از سال ۲۰۱۲ روی این کار متمرکز شد تا ببیند می‌شود با برگ و سوزن، روی ماده خام برگ، طرح‌های نسبتا پیچیده ترسیم کند یا نه.

امید سرانجام در این کار موفق شد و در تصاویری که در پایین مشاهده می‌کنید؛ شاهد هستید که با چه ظرافتی طرح‌های خود را ایجاد کرده است.

این هم سایت و اینستاگرام امید.

   
6 نظرات
 1. محمد می گوید

  ایدش خیلی جالب بود ولی به نظرم طرح هارو با یک CNC لیزری روی برگ ها ایجاد کرده نه دست! یک نمونه خوب با دقت چند ده میکرونی رو میشه با کمتر از ۵۰۰ دلار خرید!

 2. سعید می گوید

  کاش در مورد روش کارشون هم توضیح می دادید. این طرح های خیلی ظریف هستند و بعید می دونم با دست بشه همچین کاری کرد. احتمالا از پرینتری باید استفاده شده باشه

 3. وحید می گوید

  خیلی زیبا و هنرمندانه

 4. حدیث می گوید

  عالی بود عالی

 5. سید حسین می گوید

  ظرافتی که کار این هنرمند داره فرای تصور انسانه.
  خدا میدونه با چ دقتی این طرح ها رو خلق کرده

 6. پوری یا می گوید

  عالی بودن ظرافت و زیبایشان
  درود بر ایشان
  ممنون.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.