به‌روزرسانی جدید کروم با ویژگی‌های توقف دایمی ویدیوهای پخش خودکار، نمایش محتوای HDR در ویندوز ۱۰، چندوظیفه‌گی و ابزار پیشرفته مسدود پاپ‌آپ برای دانلود آماده است

0

گوگل نسخه بتای کروم ۶۴ را منتشر کرد. در این به‌روزرسانی چندین ویژگی جدید کلیدی مشاهده می‌شود.

اجرای خودکار ویدیوهای صدادار در سایت‌ها یکی از مزاحمت‌های همیشگی برای کاربران است. برخی از کاربران پس از یک روز شلوغ و پر تنش یا پس از پایان یک جلسه سنگین کاری، می‌خواهند چند دقیقه‌ای در آرامش وب‌گردی کنند ولی ناگهان یک سایت از میان چندین برگه باز شده شروع به پخش ویدیوی همراه با صدا می‌کند.

کروم قبلا به کاربران اجازه می‌داد فورا سایت پخش‌کننده ویدیو را یافته و با کلیک راست؛ صدای آن را خاموش کند ولی اکنون در نسخه بتای ۶۴ این مرورگر، امکان خاموش کردن صدای ویدیوها به طور دایمی و پیش‌فرض فراهم شده است.

با این ترفند؛ دیگر در دفعات بعدی باز هم شاهد پخش یک ویدیوی صدادار در یک سایت نیستند و مشکل را برای همیشه حل کردند.

کاربران کروم می‌توانند از علامت کوچک سبز رنگ سمت چپ نوار آدرس؛ صدای یک سایت را برای همیشه خاموش کنند یا روشن بگذارند. گزینه‌ای هم برای تعریف تنظیمات پیش‌فرض وجود دارد.

مسدودکننده پاپ‌اپ، چندوظیفه‌گی و HDR

کروم جدید از یک مسدودکننده پیشرفته پاپ‌آپ نیز سود می‌برد. این ابزار برای جلوگیری از فعالیت سایت‌هایی است که به طور خودکار پاپ‌آپ یا برگه جدید جدید باز می‌کنند یا در پاپ‌آپ‌های خود از کلیدهای پنهانی و گمراه‌کننده سود می‌برند.

همچنین، این ابزار از تغییر آدرس و مسیر سایت‌ها برای ارجاع به سایت‌ها یا صفحات دیگر جلوگیری خواهد کرد. یکی از روش‌های سایت‌های آلوده؛ استفاده از همین تکنیک‌های تغییر آدرس URL یا مسیر صفحه برای بردن کاربران به سوی اهداف مشخص شده است.

کروم جدید این قابلیت را دارد که از اجرای برخی کدها و محتوای ثالث پنهان شده در یک وب‌سایت جلوگیری کند؛ به جز اینکه خود کاربر اجازه اجرای آن‌ها را صادر کرده باشد.

ویژگی جدید بعدی کروم ۶۴ بتا، پشتیبانی از پخش ویدیوهای HDR روی ویندوز ۱۰ است. اگر کاربران به‌روزرسانی پاییزی (Creators Update) ویندوز ۱۰ را دریافت و نصب کرده باشند؛ به علاوه از صفحه‌نمایش و سیستم‌های پخش‌کننده محتوای ویدیوی HDR نیز پشتیبانی کنند؛ در کروم می‌توانند وارد سایت‌های با محتوای HDR شوند و فیلم‌ها را با همان کیفیت بالا تماشا کنند. این قابلیت برای کاربران ویندوز ۱۰ در دسترس است.

همان‌طور که قبلا هم اعلام شده بود؛ در کروم ۶۴ شاهد قابلیت جدید و مهم Split View نیز هستیم. این قابلیت امکان مدیریت بهتر چندین برگه و صفحه در کروم را فراهم می‌کند و کاربران بهتر می‌توانند از قابلیت‌های چندوظیفه‌گی استفاده کنند. ویژگی Split View برای تبلت‌ها و دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل کروم کاربردی است.

برای دریافت کروم ۶۴ بتا به این لینک مراجعه کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.