بهترین ویژگی‌های جدید آخرین نسخه به‌روزرسانی کروم

0

گوگل به مناسبت ۱۰ سالگی کروم؛  چندین تغییر در طراحی و برخی ویژگی‌هایی این مرورگر کروم داده است که منجر به بهبود تجربه کاربری و افزایش کیفیت کار با این مرورگر می‌شوند.

این تغییرات و ویژگی‌های جدید در آخرین نسخه به‌روزرسانی این مرورگر، کروم ۶۹ ظاهر شدند ولی شاید برخی کاربران متوجه آن‌ها نشوند یا تصور کردند در نسخه‌های پیشین هم وجود داشتند.

برخی از این ویژگی‌ها و تغییرات، کوچک و به ظاهر بی‌اهمیت هستند ولی آشنایی با آن‌ها می‌تواند روی وب‌گردی شما تاثیر بگذارد. در ادامه می‌خواهیم نگاهی به مهم‌ترین ویژگی‌های جدید کروم ۶۹ داشته باشیم:

تولیدکننده گذرواژه

پیش از انتشار کروم ۶۹، ابزار مدیریت گذرواژه کروم می‌توانست گذرواژه‌های کاربران در وب‌سایت و سرویس‌های مختلف را ذخیره‌سازی و به طور خودکار در باکس رمزعبور پر کند.

حالا در کروم جدید می‌توانید از یک موتور تولیدکننده گذرواژه هم به طور خودکار استفاده کنید. به طور ساده، وقتی روی باکس گذرواژه کلیک کنید؛ ابزار تولیدکننده گذرواژه ظاهر شده و گوگل بسیار خوشحال خواهد شد یک گذرواژه قوی و مستحکم تصادفی برای شما تولید و البته ذخیره کند.

کروم برای تولید گذرواژه از ابزارهای LastPass و ۱Password استفاده می‌کند که بهترین ابزارهای مدیریت گذرواژه در دنیای اینترنت هستند. برای کاربرانی که تاکنون از این ابزارهای استفاده نکردند؛ قطعا تجربه جدید و جذابی خواهد بود.

بهبود بزرگ در نوار جست‌وجو

گوگل برخی نتایج جست‌وجو مانند ساعت و آب‌وهوا را در همان نوار جست‌وجو به کاربر نمایش می‌دهد و دیگر نیازی نیست صفحه جدیدی باز شود.

این قابلیت و بهبود بزرگ در کروم ۶۹ می‌تواند سرعت و بهره‌وری کاربران را افزایش دهد. گوگل اعلام کرده است می‌تواند هر نوع اطلاعاتی را با استفاده از Chrome Omnibox در همان نوار جست‌وجو نمایش دهد.

ظاهرا فعلا بخش کوچکی از این اطلاعات برای نمایش در نوار جست‌وجو آماده شده‌اند ولی به تدریج می‌توانیم بسیاری از نتایج مانند ساعت، آب‌وهوا، تبدیل واحدها و نظایر این‌ها را در همان صفحه جست‌وجو مشاهده کنیم.

برگه جست‌وجو در Omnibox

برای بسیاری از ما اتفاق افتاده است که ده‌ها برگه باز کردیم و پس از ساعتی برای یافتن یک موضوع و جست‌وجو گرفتار شدیم.

در نتیجه، روزی چند بار باید همه برگه‌های باز شده در گوگل کروم را مرتب‌سازی کرده و براساس یک الگوی ذهنی بازچینی کنیم. حالا گوگل با ارایه ابزار Omnibox در نوار جست‌وجو سعی کرده به کاربران در این ماجرا کمک کند.

کافی است در کروم ۶۹ نام صفحه و وب‌سایتی که می‌خواهید را در نوار جست‌وجو تایپ و گزینه Switch to Tab را انتخاب کنید تا مستقیما وارد آن برگه شوید. بی‌شک، Omnibox یکی از جذاب‌ترین ابزارهای جدید کروم است.

بهبود رابط کاربری موبایل

اگر از مرورگر کروم در اسمارت‌فون استفاده می‌کنید؛ یک تغییر بزرگ در رابط کاربری (UI) رخ داده است.

گزینه‌های «More»، ابزار جست‌وجو و پیمایش صفحه به جای بالا، در پایین صفحه نمایش داده می‌شود که به نظر می‌رسد تجربه کاربری بسیار بهتری است و مزاحمت کمتری برای کاربران دارد.

از منوی «More» می‌توان فونت را بزرگ‌تر کرد؛ صفحه‌ها و آدرس‌ها را با آیکون‌های زیباتری بوک‌مارک کرد یا نسخه دسکتاپ یک صفحه را درخواست کرد.

این تغییر در نسخه iOS کروم مشاهده می‌شود و می‌تواند کاربران دستگاه‌های iOS را خوشحال کند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.