به‌روزرسانی جدید اینستاگرام آخرین زمان و ساعت آنلاین بودن شما را نشان می‌دهد؛ چگونه این ویژگی را غیرفعال کنیم؟

0

اینستاگرام یک ویژگی جدید به اپلیکیشن خود اضافه کرده است که قبلا روی اپ‌های فیسبوک مسنجر و واتس‌اپ نیز شاهد بودیم. ویژگی که نشان می‌دهد به مرور اینستاگرام دارد به یک پلتفرم کامل و حرفه‌ای تبدیل می‌شود و البته شاید برای برخی افراد ناخوش‌آیند باشد.

اکنون کاربران در نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام و در صفحه Direct می‌توانند آخرین زمان استفاده و حضور شما در اینستاگرام را مشاهده کنند. افرادی که شما آن‌ها را فالور کردید یا به طور خصوصی چت داشتید؛ آخرین ساعت آنلاین بودن شما را مشاهده می‌کنند.

گزینه جدید «Show Activity Status» به طور پیش‌فرض در بخش تنظیمات اینستاگرام فعال است. کاربران می‌توانند این گزینه را غیرفعال کنند تا افراد دیگر از زمان ورود و خروچ آن‌ها به اینستاگرام مطلع نشوند.

اما از آن سو؛ غیرفعال کردن گزینه «Show Activity Status» باعث می‌شود تا خود کاربر نیز نتواند آخرین ساعت آنلاین بودن افراد دیگر را دنبال کند. به طور کلی؛ این گزینه برای محدوده افرادی است که دنبال‌کننده یکدیگر هستند یا به طور خصوصی با یکدیگر در ارتباط بودند. طبیعی است کاربران نمی‌توانند آخرین روز و ساعت ورود یک فرد غریبه دیگر را مشاهده کنند.

درباره این ویزگی یک نکته مهم وجود دارد و آن نمایش آخرین وضعیت افرادی است که بیشترین ارتباط یا مکالمه را داشتید و وضعیت تمامی افرادی که دنبال‌کننده شما هستند را نشان نمی‌دهد.

برای غیرفعال کردن ویژگی «Show Activity Status» کافی است وارد بخش Settings اپلیکیشن اینستاگرام شده و این گزینه را خاموش کنید.

اینستاگرام همیشه یک ویژگی را به صورت محدود و برای برخی از کاربران یا یک منطقه محدود فعال می‌کند و پس از مدتی، تمامی کاربران سراسر دنیا روی پلتفرم‌های مختلف به آن دسترسی پیدا می‌کنند اما گزارش‌های کاربران مختلف نشان می‌دهد این ویژگی روی نسخه جدید اپلیکیشن اندروید و iOS فعال است.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.