سامسونگ در حال کار روی اسمارت‌فونی با صفحه‌نمایش‌هایی در دو طرف آن است

0

سامسونگ از فناوری نمایشگرهای منحنی روی اسمارت‌فون‌هایی مانند گلکسی اس ۸ استفاده کرده است.

همه می‌دانند این شرکت در حال کار روی انواع اسمارت‌فون‌های با صفحه‌نمایش خمیده است و هر چند وقت یک بار؛ ثبت‌اختراع‌ها و نمونه‌های مفهومی از گوشی‌های این شرکت منتشر می‌شود.

یکی از ایده‌هایی که سامسونگ به شدت روی آن تمرکز کرده است و ماه‌ها پیش پتنت‌های آن را ثبت کرده و اکنون رسانه‌ای شدند؛ ساخت اسمارت‌فونی با دو صفحه‌نمایش در دو طرف گوشی است؛ به‌طوری‌که این دو نمایشگر از طریق یک لبه با هم متصل می‌شوند.

سایت هلندی LetsGoDigital چندین طراحی مدنظر سامسونگ برای چنین گوشی را منتشر کرده است. سامسونگ ۴ ژانویه این طرح‌ها را در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) ثبت کرده است.

سه طراحی برای یک ایده

کلا سامسونگ چه ایده یا طراحی برای ساخت یک گوشی با دو صفحه‌نمایش در طرفین دارد. در طراحی اول، صفحه‌نمایش از لبه سمت راست گوشی ادامه پیدا می‌کند و تا پشت دستگاه کشیده می‌شود.

کاربر می‌تواند روی هر صفحه‌نمایش یک تصویر متفاوت ببیند. بسته به اینکه کاربر گوشی را چگونه در دست خود گرفته باشد؛ تصاویر می‌توانند میان صفحه‌نمایش‌های جلویی و عقبی جابه‌جا شوند. کاربر می‌تواند یکی از این صفحه‌نمایش‌ها را به عنوان صفحه‌نمایش اصلی انتخاب کند.

در طراحی دوم سامسونگ، شاهد دو صفحه‌نمایش منقطع از هم در طرفین گوشی هستیم. حسگرهایی روی گوشی تعبیه شده تا بتوانند وضعیت گوشی و محل قرارگیری دست کاربر را تشخیص بدهند و صفحه‌نمایش‌ها را طوری نشان بدهند که دست مزاحم نباشد. در این طراحی؛ از فضای موجود روی پنل جلویی و پشتی گوشی نهایت استفاده می‌شود.

اما طراحی سوم؛ انتزاعی‌تر است و در هر دو طرف گوشی یک صفحه‌نمایش لبه تا لبه می‌بینیم با این تفاوت که به جای لبه راست؛ از لبه پایینی به یکدیگر متصل هستند. قبلا در سال ۲۰۱۴ نیز مایکروسافت چنین پتنتی را برای یک محصول به ثبت رسانده است و چندین شرکت دیگر هم ایده‌های مشابهی داشتند.

بسیاری از سایت‌ها خبر دادند که سامسونگ در حال آماده شدن برای رونمایی از یک گوشی به نام Galaxy X است که به صورت کتاب باز و بسته می‌شود. سامسونگ مرتبا در حال تلاش و تکاپو برای یافتن بهترین ایده‌های پیاده‌سازی صفحه‌نمایش‌های خمیده است و هر سال چندین ثبت‌اختراع جدید از این شرکت می‌بینیم.

سامسونگ هنوز هیچ‌یک از این طرح‌ها را تصویب نکرده است و اصلا معلوم نیست که چنین اسمارت‌فون‌هایی در آینده ساخته شوند. این طرح‌ها فقط ذهنیت غول بزرگ تولیدکننده گوشی را برای اسمارت‌فون‌های آینده نشان می‌دهد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.