لنوو Z5: اسمارت‌فونی اسرارآمیز با طراحی بدون حاشیه واقعی و بدون تورفتگی صفحه‌نمایش

0

از هفته گذشته، شایعات درباره اسمارت‌فون رده‌ بالای لنوو شدت گرفته است. لنوو تا کنون چندین گوشی تلفن همراه معرفی کرده ولی هیچ‌یک چشم‌گیر و قابل توجه نبودند.

اما طرح مفهومی که از گوشی لنوو Z5 این شرکت در رسانه‌ها منتشر شده و برخی از منابع مانند چانگ چنگ در شبکه اجتماعی  Weibo تایید کردند؛ این اسمارت‌فون ویژگی دارد که باعث شده همه برای دیدن‌اش هیجان‌زده شوند.

طراحی گوشی Z5 به گونه‌ای است که یک اسمارت‌فون بدون حاشیه واقعی است و بالاترین نسبت تصویر نمایشگر به پنل را در میان تمام گوشی‌های موبایل از آن خودش می‌کند.

گفته می‌شود نسبت نمایشگر به پنل این گوشی ۹۵ درصد است و از تورفتگی notch نیز خبری نیست. بنابراین، با حذف این بریدگی عملا هیچ عنصر مزاحمی در صفحه‌نمایش وجود ندارد و شاهد یک نمایشگر یک‌‌دست و یکپارچه خواهیم بود که مطمئنا هم زیبایی بیشتری دارد و هم کاربران از کار با آن بیشتر لذت می‌برند.

گفتنی است فعلا اسمارت‌فون اسنشیال PH-1 با نسبت نمایشگر به پنل ۸۴.۹ درصد در صدر گوشی‌های بدون حاشیه است. اگر شایعات پیرامون گوشی Z5 صحیح باشند؛ شاهد افزایش ۱۰ درصدی نسبت نمایشگر به پنل هستیم که یک جهش بزرگ در طراحی است.

طراحی با ابهام‌های فراوان ولی جذاب

اما پذیرش این طراحی و نسبت نمایشگر به پنل در اسمارت‌فون Z5؛ انبوهی سوال بی‌پاسخ را در ذهن مطرح می‌کند. با این حاشیه بسیار باریک، پس حسگرهای نوری و مجاورتی، بلندگوها، دوربین جلو و حسگرهای دیگر کجای گوشی کار گذاشته شده‌اند؟

لنوو برای گوشی Z5 بیش از ۱۸ فناوری به ثبت رسانده است که احتمالا پاسخ این سوالات هستند. برخی از شایعات هم درباره نصب بلندگو روی حاشیه بدنه صحبت کردند که نشان‌دهنده بدنه فلزی این گوشی است.

گفته می‌شود بلندگوی برقراری تماس درون شکافی بسیار باریک در حاشیه بالایی نمایشگر جای خواهد گرفت. بنابراین شما صدای مخاطب را از طریق ارتعاشات خود نمایشگر خواهید شنید.

یک احتمال دیگر هم استفاده از بلندگوها و سنسورها در پنل پشتی یا استفاده از دوربین دوگانه با ویژگی سلفی در پشت گوشی است. این فناوری‌ها توسط گوشی‌های چینی شیائومی و ویوو استفاده شده و حالا حضورشان در لنوو بعید نیست.

هیچ اطلاعات دیگری درباره پردازنده، رم، دوربین‌ها و ویژگی‌های قابل توجه این گوشی در رسانه‌ها منتشر نشده است. چون لنوو اسمارت‌فون‌هایش را به صورت بین‌المللی می‌فروشد؛ احتمالا گوشی Z5 قیمت بالایی خواهد داشت.

احتمالا لنوو روز ۱۴ ژوئن برابر با ۲۳ تیرماه از گوشی پرچم‌دار جدید خود رونمایی کند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.