گلکسی اس ۹ و گلکسی X را فراموش کنید؛ سامسونگ در حال ساخت اسمارت‌فونی صددرصد بدون حاشیه است

0

یکی از رویکردهای طراحی اسمارت‌فون‌ها در سال ۲۰۱۷؛ حرکت به سوی گوشی‌های بدون حاشیه (اصطلاحا bezel-less) بود.

گلکسی اس ۸ و آیفون X نمونه‌هایی از این گوشی‌ها هستند ولی واقعیت این است که این گوشی‌ها به طور کامل بدون حاشیه نیستند و درصدی هنوز فریم در اطراف صفحه‌نمایش دیده می‌شود.

در گلکسی اس ۸ نمایشگر ۸۴ درصد کل قاب گوشی را پوشانده و در آیفون X فقط ۸۲ درصد پنل صفحه‌نمایش است.

حالا به تازگی سایت هلندی LetsGoDigital فاش کرده سامسونگ در حال کار روی یک گوشی کاملا و صددرصد بدون حاشیه است. این نشریه فناوری طی گزارشی از ثبت‌ اختراع‌های اخیر سامسونگ، نتیجه‌گیری کرده است که این شرکت در حال ساخت اسمارت‌فون یا یک دستگاه الکترونیکی دیگری است که هیچ حاشیه‌ای نداشته و صفحه‌نمایش در دو سو به صورت خمیده تا پشت گوشی ادامه پیدا می‌کنند.

پایان جنگ بدون‌ حاشیه‌ها

تا کنون هیچ شرکتی نتوانسته است یک اسمارت‌فون صددرصد بدون حاشیه طراحی کند و اگر سامسونگ موفق به چنین کاری شود؛ حداقل در این زمینه پیروز نهایی است و جنگ میان اسمارت‌فون‌های بدون حاشیه را به پایان رسانده است.

سایت فوربس نیز گزارش داده سامسونگ در حال کار روی یک گوشی با نام «Samsung» است که نمایشگر آن به طور ۱۸۰ درجه‌ای تا پشت گوشی خم می‌شود. این گوشی نه در کناره‌ها و نه در بالا و پایین هیچ حاشیه‌ای ندارد و فقط صفحه‌نمایش است.

چنین طراحی می‌تواند از آیفون X، اسنشال‌فون، هواوی میت ۱۰ و گوشی‌های شیائومی نیز جذاب‌تر و برای کاربران یک تجربه کاملا جدید و بکر باشد.

برخی سایت‌ها و گمانه‌زنی‌ها می‌گویند این گوشی همان «گلکسی اس ۹» است. همچنین از یک گوشی دیگر در این ماه‌های اخیر به نام «گلکسی X» نام برده شده است که البته یک گوشی تاشو است و بعید است همان گوشی bezel-Free سامسونگ باشد.

ممکن است سامسونگ در حال کار روی یک گوشی جدید رده بالا به غیر از گلکسی اس ۹ یا گلکسی نوت ۹ باشد تا بازار را غافل‌گیر کند.

آن‌چه که درباره‌اش مطمئن هستیم؛ تمرکز و کار زیاد سامسونگ روی صفحه‌نمایش‌های کاملا بدون حاشیه است. ثبت‌اختراع‌ها و شواهد زیادی وجود دارد که سامسونگ می‌خواهد اولین شرکتی باشد که یک گوشی بدون حاشیه واقعی به بازار معرفی می‌کند.

بنابراین؛ زیاد طول نخواهد کشید که اولین گوشی کاملا بدون حاشیه جهان را مشاهده کنیم و دیگر طراحی گوشی‌هایی مانند آیفون X یا گلکسی اس ۸ از چشم‌مان بیفتد.

البته فعلا شنیده‌ها نمی‌گویند که وقتی چنین شایعه‌ای به واقعیت بپیوندد، دوربین جلو و اجزای ضروری دیگر کجا قرار داده خواهند شد!

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.