نایکی با چاپگرهای سه‌بعدی کفش‌هایی سبک‌تر و بهتر برای قهرمانان دونده ساخت

0

بالاخره تلاش‌های برند نایکی برای ساخت کفش‌هایی با عملکرد بهتر با چاپگرهای سه‌بعدی نتیجه داد و اکنون شاهد محصولاتی سطح بهتری هستیم.

این شرکت پارچه‌ای به نام Flyprint را معرفی کرد که با چاپگرهای سه‌بعدی ساخته شده است و باعث عملکرد بهتر کفش‌ها می‌شود. جنس این پارچه از پلی‌اورتان ترموپلاستیک (TPU) است که ابتدا ذوب شده و بعد به صورت لایه‌هایی نازک در می‌آید.

اما کلید موفقیت و عملکرد خوب این جنس پارچه به خاطر شکل هندسی آن است. شرکت نایکی از اطلاعات ورزش‌کاران مطرح و قهرمان برای ساخت کفش‌هایشان استفاده می‌کند. در نتیجه، هر ورزش‌کار می‌تواند متناسب با اندازه و سطح‌های مختلف پا، یک کفش ورزشی منحصربه‌فرد داشته باشد.

پارچه Flyprint انعطاف‌پذیری بالایی دارد و چون با چاپگرهای سه‌بعدی ساخته می‌شود؛ بنابراین به راحتی می‌تواند در ابعاد و اشکال مورد نیاز ورزش‌کاران ساخته شود.

این پارچه سبک‌تر از پارچه‌های قبلی است و امکان تنفس پا را بهتر فراهم می‌کند. به علاوه، طبیعت چاپگرهای سه‌بعدی مانع به وجود آمدن اصطکاک‌های مرسوم در کفش‌های طبیعی می‌شود. این مزیت نیز برای ورزش‌کاران و دوندگان بسیار ارزشمند است و باعث راحتی و حرکت راحت‌تر و سریع‌تر پا در کفش می‌شود.

قرار است اولین کفش ساخته شده با پارچه Flyprint برای «الیود کیپچوگه» دونده معروف کنیایی ساخته شود. نایکی می‌گوید این کفش نه تنها حدود ۱۰.۷ گرم سبک‌تر است (که تفاوتی بزرگ در این سطح است) بلکه در برابر جذب آب مقاوم‌تر است و اجازه می‌دهد در آب‌وهوای بارانی یا زمین‌های خیس راحت‌تر بدود.

قرار است «الیود کیپچوگه» این کفش را در ماراتن لندن به تاریخ ۲۲ آوریل به پا داشته باشد.

شرکت نایکی هم یک فروش محدود کفش‌های Flyprint را از طریق اپلیکیشن خود در پایان این ماراتن برگزار خواهد کرد و برخی افراد این شانس را دارند که اولین خریداران و استفاده‌کنندگان چنین کفش‌هایی باشند.

قطعا نایکی برنامه‌های فروش مفصلی برای این نوع کفش در سراسر جهان برپا خواهد کرد و احتمالا پای دونده‌های معروف دیگر خواهد رفت. هنوز قیمت یا زمان عرضه سراسری این کفش‌های ساخته شده با چاپگرهای سه‌بعدی اعلام نشده است.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.