آیا اپل به خاطر سقوط هواپیمای ۸۰۴ خطوط هوایی مصر به دادگاه می‌رود؟

0

گزارش شده برخی از خانواده‌های قربانیان پرواز هواپیمای ۸۰۴ اجیپت‌ایر که حدود ۲ سال پیش در دریا سقوط کرد؛ از اپل به دادگاه شکایت کردند.

هواپیمای ۸۰۴ اجیپت‌ایر با ۵۶ مسافر و ۱۰ خدمه و خلبان ساعت ۲:۳۰ دقیقه به وقت محلی از فروگاه پاریس برخاسته و به مقصد قاهره شروع به پرواز می‌کند که پس از مدتی در آسمان ناپدید می‌شود.

مقامات مصری اعلام کردند به احتمال زیاد این هواپیما در دریا سقوط کرده است ولی علت آن مشخص نبود. حالا شواهدی به دست آمده که نشان می‌دهد آتش گرفتن کابین خلبان و آتش‌سوزی در دماغه این هواپیما علت سقوط این پرواز است.

خانواده برخی از قربانیان این هواپیما مدعی شده‌اند گوشی آیفون ۶ اس یا آیپد مینی کمک خلبان در حین پرواز به شدت داغ شده و آتش گرفته است. این آتش‌سوزی به سرعت گسترش یافته و باعث از دست رفتن کنترل هواپیما شده که نهایتا به سقوط‌اش منجر می‌شود.

حالا گفته می‌شود خانواده قربانیان این هواپیما می‌خواهند از دست اپل به دادگاه شکایت کنند. هنوز به طور دقیق گزارش نشده چه تعداد از خانواده قربانیان قصد شکایت دارند یا به کدام دادگاه متن شکایت‌نامه را تحویل می‌دهند.

بازار داغ شکایت و غرامت‌گیری

کارشناسان فنی مسئول سقوط هواپیمای ۸۰۴ اجیپت‌ایر مصری نیز مدارک و شواهدی پیدا کرده‌اند که ادعای خانواده قربانیان را تا حدودی اثبات می‌کند. آن‌ها مدارکی دارند که نشان می‌دهد هواپیما پیش از سقوط در کابین و دماغه آتش‌ گرفته است.

البته، کارشناسان دیگر تمام این ادعاها را یک فرضیه می‌دانند و درباره علت سقوط هواپیما به خاطر آتش گرفتن یک محصول اپل هنوز متقاعد نشده‌اند. برخی از کارشناسان هم علت را اتصالی برق در سیستم‌های الکتریکی کابین خلبان عنوان کردند.

هنوز شرکت‌های اپل و اجیپت‌ایر عکس‌العملی به این شکایت نشان نداده‌اند و بیانیه‌ای منتشر نکرده‌اند. خانواده قربانیان در شکایت خود طلب غرامت کردند.

این روزها بازار شکایت از شرکت‌های بزرگ فناوری داغ است و به‌خصوص شرکتی مانند اپل که دارد به مرز ارزش یک تریلیون دلاری می‌رسد. هنوز رسانه‌های رسمی و معتبری این خبر را تایید نکردند و مشخص نیست چقدر این شکایت صحت دارد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.