انتقال تسلا از کالیفرنیا به تگزاس: مدیرعامل شرکت -ایلان ماسک- وعده «بهشت زیستی» در اطراف رود کلرادو را می‌دهد! آیا آستین و تگزاس هاب بزرگ فناوری آمریکا می‌شوند و کالیفرنیا به سایه می‌رود؟!

0

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا، دفتر مرکزی خود را از کالیفرنیا به شهر آستین منتقل می‌کند. این یک اعلامیه قابل توجه است که به ظهور آستین به عنوان یک قطب فناوری تاکید می‌کند.

ماسک بعد از ظهر پنجشنبه در نشست سالانه سهامداران این شرکت که برای اولین بار در تاسیسات تولید ۱.۱ میلیارد دلاری تسلا در شهرستان تراویس در زمینی به مساحت ۲۱۰۰ هکتار در تگزاس برگزار شد، این خبر را فاش کرد.

ماسک گفت: «من هیجان‌زده هستم که اعلام کنم که دفتر اصلی شرکت خود را به آستین تگزاس منتقل خواهیم کرد.  ما قصد داریم در اینجا در اطراف رودخانه کلرادو بهشتی زیست محیطی ایجاد کنیم. «

ماسک پیش از این تهدید کرده بود که در پی اختلاف نظر با قانونگذاران کالیفرنیا در سال ۲۰۲۰ مقر اصلی شرکت را از پالو آلتو، کالیفرنیا، به تگزاس یا نوادا منتقل می‌کند. او در جلسه روز پنجشنبه سهامداران به این اختلاف اشاره نکرد.

یک حرکت استراتژیک برای تسلا

دان آیوز، تحلیلگر Wedbush Securities، گفت که تصمیم تسلا یک پیروزی بزرگ برای آستین است و همچنین برای این شرکت منطقی است.

ماسک روز پنجشنبه گفت تسلا در کارخانه منطقه آستین که این شرکت آن را گیگا تگزاس نامیده، پیشرفت‌های زیادی کرده است. انتظار می‌رود اولین خودرو‌ها از این مرکز همین امسال خارج شوند و این تاسیسات می‌تواند بیش از ۱۰،۰۰۰ شغل جدید را در مرکز تگزاس تا سال ۲۰۲۲ ایجاد کند.

سال گذشته نهاد‌های دولتی محلی میلیون‌ها دلار معافیت مالیاتی را برای کمک به جذب کارخانه تسلا در مرکز تگزاس تصویب کردند.

ماسک روز پنجشنبه گفت که در حالی که تسلا مقر خود را به آستین منتقل می‌کند، توسعه این شرکت در کالیفرنیا ادامه می‌یابد.

سایر شرکت‌های تحت رهبری ماسک هم در طول همه‌گیری به آستین گسترش یافته‌اند. آن‌ها شامل شرکت تونل زنی ماسک به نام Boring Company . نورالینک (شرکت فناوری عصبی ماسک) و بنیاد خصوصی ماسک است.

اسپیس ایکس، که قبلاً در نزدیکی بوکا چیکا در تگزاس جنوبی حضور داشته است، می‌تواند در آستین نیز گسترش یابد، زیرا لیست مشاغل مورد نیاز در این منطقه را ارسال کرده است، اگرچه مشخص نیست برنامه‌های این شرکت چه می‌تواند باشد.

ماسک همچنین پنجشنبه گفت که این شرکت قصد دارد هفته آینده فروش بیمه تسلا را در تگزاس آغاز کند.


اطلاعیه تسلا در روز پنجشنبه کمتر از یک سال پس از آن منتشر شد که غول نرم‌افزاری اوراکل در ماه دسامبر اعلام کرد که دفتر مرکزی شرکت خود را از کالیفرنیا به آستین منتقل می‌کند.

تعدادی از غول‌های فناوری دیگر -از جمله اپل، فیس بوک، گوگل و آمازون- اخیراً فعالیت خود را در مرکز تگزاس گسترش داده‌اند و به شرکت دل که قبلا در این منطقه بود، ملحق شده‌اند.

سامسونگ همچنین گفته است که در حال بررسی دو سایت مرکزی تگزاس است – یکی در نزدیکی مرکز عملیات فعلی خود در آستین و دیگری در شهرستان ویلیامسون- برای تأسیسات تولید تراشهبه ارزش ۱۷ میلیارد دلار.


تصویر اول این پست: کارخانه بزرگ تسلا در تگزاس در حال تاسیس است.

منبع: usa today


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.