تیم کوک از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها خواست برای حل مشکلات بزرگ جهان «بی‌باک» باشند

0

تیم کوک، مدیرعامل اپل امروز در جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه Duke شرکت کرد و طی سخنانی از این نیروهای جوان و تازه‌نفس خواست برای حل مشکلات جهان نترس و بی‌باک باشند.

وی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه خواست برای مواجه و حل چالش‌هایی که امروز جهان گرفتارشان است؛ به سختی تلاش کنند و مطمئن باشند که فناوری می‌تواند به آن‌ها کمک کند. فناوری به آن‌ها قدرت خواهد تا این چالش‌ها را حل کنند.

تیم کوک در این سخنرانی‌اش، پیرامون موضوعات مختلفی از جمله تقسیم‌بندی‌های سیاسی، تغییرات اقلیمی، نابرابری اجتماعی، حریم خصوصی و چیزهای دیگر صحبت کرد ولی نقطه تمرکز اصلی او روی قدرت و توانایی و بی‌باکی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان برای حل این چالش‌ها بود.

مدیرعامل اپل به این دانشجویان گفت:

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

«شما برای حل آن‌ها ناتوان نیستید. هیچ نسلی تا کنون قدرتی بیشتر از نسل شما نداشته است و هیچ نسلی فرصتی سریع‌تر از شما برای تغییر مداوم چیزها نداشته است.»

کوک معتقد است فناوری قدرت و توانایی این تغییرات را به وجود آورده است. پیشرفت با کمک فناوری سرعت چشم‌گیری یافته است و هر فردی ابزار، پتانسیل و قدرت ساختن یک جهان بهتر را پیدا کرده است. این‌ها بهترین دلیل برای زندگی در این برهه زمانی است.

متفاوت بیندیشید

تیم کوک از دانشجویان گذشته خواست خودشان را بسط دهند و راضی و قانع به وضع موجود و جهان کنونی نباشند. او ازشان خواست به تلقین و باور قدیمی اپل که بارها در تبلیغات‌اش نیز استفاده شده عمل کنند:

«با جهان کنونی که به ارث بردید، موافق نباشید. هیچ چالش بزرگی حل نشده است و هیچ بهبود و توسعه پایداری رخ نداده است مگر اینکه مردم جرات انجام کاری متفاوت را پیدا کرده باشند و متفاوت بیندیشند.»

مدیرعامل اپل به فارغ‌التحصیلان گفت در ابتدای راه زندگی هستند و باید به فکر ایجاد تغییرات مثبت باشند. آن‌ها آموزش دیدند، سخت کار کردند و فرصت‌هایی در اختیار دارند که تنها افراد کمی در دنیا شانس به دست آوردن‌شان را داشتند. آن‌ها فرصت‌های منحصربه‌فردی در اختیار دارند؛ بنابراین باید روش‌های منحصربه‌فردی برای زندگی خلق کنند.

کوک تاکید کرد این جوانان باید بی‌باک و نترس و خیره‌سر به معنای مثبت باشند. این بی‌باکی نه تنها به آن‌ها کمک می‌کند بهتر زندگی کنند؛ بلکه آن‌ها را قادر می‌سازد زندگی دیگران را هم تغییر دهند:

«بی‌باک بودن اولین گام است. حتا اگر نمی‌دانید این بی‌باک شما را به کجا خواهد کشانید. بی‌باکی شما را به سوی اهداف بزرگ‌تر می‌کشاند و مشوق شما برای حرکت به جلو است. به شما شخصیتی می‌دهد که بتوانید با دیگران مخالفت کنید و اهداف خودتان را دنبال کنید.»

بی‌باک باشید

مدیرعامل اپل به این جوانان گوش‌زد کرد بدون ترس از شکست یا پیروزی، بدون مواجه با مشکلات و صحبت درباره‌شان با دیگران یا شنیدن نظرات و صحبت‌های مخالفان، بدون ترس از ترد شدن از سوی دیگران و مهربانی، هرگز موفق به حل مشکلات بزرگ نخواهید شد:

«آخرین نفری باشید که با چیزی موافقت می‌کنید ولی اولین نفری باشید که برای انجام و تغییرش داوطلب می‌شود.»

کوک به فارغ‌التحصیلان و دانشجویان گفت اگر «بی‌باک» نباشید؛ نمی‌توانید جهان را تغییر دهید. دنبال بی‌باکی درون خودتان بروید و اولین گام را بردارید.

همان‌طور که گفته شد، تیم کوک در این سخنرانی درباره چالش‌های مختلف جهان کنونی از جمله حریم خصوصی کاربران صحبت کرد و از مردم به خاطر از دست دادن حق حریم خصوصی‌شان توسط برخی از شرکت‌های فناوری عذرخواهی کرد.

وی تاکید کرد اپل به دنبال مسیری است تا کمترین اطلاعات مردم را جمع‌آوری و نگه‌داری کند. بعد به شدت از آن‌ها محافظت کند چون امانتی از جانب مردم پیش آن‌ها است.

منبع: + و +

   

پستهای اخیر

گالری عکس: تصور کنید که مشهورترین بناهای باستانی و ساختمان‌های مشهور، محلشان کاملا عوض می‌شد!

بسیاری از ما دست‌کم یک بنای باستانی مشهور دنیا را از نزدیک دیده‌ایم. حتی اگر بازدیدی از نزدیک رخ نداده باشد، باز هم همه می‌داند که برج ایفل کجاست، مجسمه آزادی در کجا واقع است و محیط پیرامونش تقریبا چطوری است. اما برای کی لحظه چشم‌هایتان…

السالوادور نه تنها معامله با بیت‌کوین را قانونی اعلام کرد؛ بلکه دنبال استخراج بیت‌کوین با انرژی آتش…

السالوادور اولین کشور در جهان است که یک رمزارز را پول رایج کشور شناخته و معامله با آن را آزاد و قانونی دانسته است. السالوادور با تصویب این قانون، تاریخ‌ساز شد ولی «نایب بوکله»، رئیس‌جمهور این کشور به همین اقدام بسنده نمی‌کند و دنبال…

فیلم سواران عدالت، وقتی گیک‌ها به جنگ قاتل‌ها می‌روند – Riders of Justice

دوران خوشی را که در دبیرستان عاشق احتمالات شده بودم، از یاد نمی‌برم. کلی کتاب خارج درس هم خریده بودم و به عنوان سرگرمی به مسائلشان فکر می‌کردم. اما اگر خوب فکر کنید ریاضیات یا همین دانش احتمالات می‌توانند با تحلیل دقیق اتفاقات دنیای…

برندگان جایزه عکاسی پولیتزر ۲۰۲۱: عکس‌های خبرگزاری AP از ناآرامی‌های آمریکا در پی قتل جورج فلوید و…

در پست قبلی فهرستی از برندگان پولیتزر 2021 را برایتان نوشته بودم. اما در این پست، به بازتاب بخش عکاسی پولیتزر 2021 می‌پردازم. در پولیتزر، برندگان بخش عکاسی در دو بخش اعلام می‌شوند: 1- در بخش عکاسی خبری فوری، برنده مسابقه اعضای…

فهرست برندگان جایزه پولیتزر ۲۰۲۱ اعلام شد: به رخ کشیدن شکوه روزنامه‌نگاری و رسانه‌های منتقد در برابر…

دنبال کردن اخبار مربوط به جایزه پولیتزر را همیشه دوست داشته‌ام. چون نگاهی به فهرست برندگان این جایزه معتبر روزنامه‌نگاری در هر سال، به ما خاطرنشان می‌کنند که روزنامه‌نگاری و کار رسانه وقاعی تا چه حد می‌تواند تاثیرگذار باشد و با کارهای…

یک اردک ناتوان به نام وادلز به لطف فناوری چاپ سه بعدی، صاحب پای مصنوعی شد

فقط انسان‌ها نیستند که از پروتزها یا اندام‌های مصنوعی استفاده می‌کنند. ما در سال‌های اخیر، خبرهای متعددی در مورد تولید اعضای مصنوعی مثلا برای گربه‌ها و سگ‌ها و فیل‌ها شنیده بودیم. اما این نخستین بار است که یک اردک هم صاحب پای مصنوعی می‌شود.…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.