خانه تیم کوک پنهان شد: در نقشه اپل، دیوار دیجیتالی بزرگی جلوی خانه تیم کوک می‌بینید!

0

طرفداران اپل که در پالو آلتو در داخل Apple Maps و Google Maps قدم مجازی می‌زننند و کنجکاوی می‌کنند، دیگر نمی‌توانند خانه تیم کوک را ببینند. خانه مدرن و چهار خوابه او را دیگر یک دیوار دیجیتال غول پیکر پوشانده و پنهان کرده است.

ظاهرا آدم مزاحمی با استفاده از اطلاعات نقشه، مزاحم شده بود و می‌خواست به محدوده ملک برود، او که ادعا می‌کرد همسر تیم کوک است، رئیس اپل را تهدید کرده بود.

البته تار و مات شدن برخی ساختمان‌ها و نیز چهره رهگذرها و پلاک‌ها خودروها در نقشه‌های اپل و گوگل، غیرعادی نیست.

خانه تیم کوک در پالو آلتو، ظاهرا خانه ساده‌ای است. ارزش این خانه ۳.۵ میلیون دلار است که در مقایسه با ثروت تیم کوک، انتخاب بسیار ساده‌ای بوده است. ظاهرا تیم کوک سادگی و راحتی را بر تجمل و تحمل یک ملک بیش از حد دست و پا گیر ترجیح می‌دهد.

روند پنهان‌سازی دیجیتال خانه تیم کوک به صورت دقیق مشخص نیست. اما ظاهرا در پی مزاحمت برای او، کار به دادگاه شهر سانتا کلارا کشیده شده بود و کوک مجبور شده بود کپی ایمیل‌هایی را که دریافت کرده بود، به مقامات قانونی نشان بدهد.

گوگل اقدام‌های مشابهی را برای محو کردن محل سکونت اصلی بیلی آیلیش در لس آنجلس در سال گذشته انجام داد، زمانی که او نیز حکم منع موقت مردی را که مکرراً در محدوده خانه‌اش حاضر می‌شد، دریافت کرد.

مزاحم کوک شروع به تگ کردن مدیرعامل اپل در توییت‌های نگران‌کننده‌ای کرد که از او به عنوان شوهرش و پدر دوقلو‌هایش یاد می‌کرد. او همچنین از مدیران اجرایی دیگر خواست که کوک را در توییتر دنبال نکنند.

در یکی از توییت‌هایی که ساتیا نادلا، رئیس مایکروسافت را تگ شده بود، و در آن خواسته شده بود که را آنفالو کند.

در توییت دیگری مزاحم نوشته شده بود که ساندرا پیچای می‌خواهد، مانع رسیدن این دو به هم شود. در این توییت نوشته شده بود که وی با گذشته شوهرش و روابط او در مهمانی‌های نامتعارف قبلی کنار آمده است!

حالا این زن ۴۵ ساله اهل ویرجینیا از داشتن اسلحه منع شده و نباید نزدیک‌تر از ۱۸۰ متر به کوک و سایر کارمندان اپل شود. او همچنین نمی‌تواند از هیچ ملک متعلق اپل یا خانه کوک بازدید کند.

شما هم می‌توانید خانه خود را پنهان کنید

اگر ترجیح می‌دهید خانه شما در داخل نقشه‌های اپل و گوگل مپ سانسور شود، تنها کاری که باید انجام دهید این است که درخواست خود را ثبت کنید. اپل یک صفحه وب دارد که فرآیند را توضیح می‌دهد، در حالی که گوگل درخواست‌ها را در داخل نقشه‌های گوگل می‌پذیرد.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.