در پی نجات جان یک دندانپزشک توسط اپل واچ، تیم کوک به نامه تشکر او پاسخ داد

0

تیم کوک، مدیر عامل اپل، از مردی که داستان نجات زندگی‌اش توسط اپل واچ را منتشر کرده؛ تشکر کرده است.

چند وقت پیش اپل واچ سری ۶ یک دندانپزشک هندی ۳۳ ساله به نام نیتش چوپرا هشدار داد که ریتم قلب او تغییر کرده و فیبریلاسیون دارد. او قبل این هشدار احساس ضعف کرده بود، اما به آن توجهی نکرده بود.

پس از اینکه او به پزشک مراجعه کرد، تشخیص تایید شد، اما در ضمن تایید شد که یکی از شریان‌های خونرسان قلبی او یا شریان‌های کرونری‌اش هم گرفتگی دارد. او آنژیوگرافی شد، تشخیص تایید شد و درمان لازم برای او صورت گرفت.

همسر چوپرا، نها، ایمیلی به تیم کوک ارسال کرد تا از او به خاطر ساعت اپل که جان شوهرش را نجات داد، تشکر کند.

کوک نامه را دریافت کرده و پاسخ داده:

«خیلی خوشحالم که به دنبال ارزیابی بالینی بودید و مراقبتپزشکی را که می‌خواستید دریافت کردید. تشکر از شما به خاطر به اشتراک‌گذاری داستانتان با ما. روز خوبی داشته باشید. بهترین آرزو‌ها، تیم.»

همسر نیتیش که از پایان خوش داستان هیجان‌زده شده ، تصمیم گرفته است تا خودش هم اپل واچ بخرد تا سلامت خودش را زیر نظر بگیرد. نیتش به HT Tech گفته است که احساس خوشحالی می‌کند و نمی‌داند که قدردانی خود را چگونه ابراز کند. او تا حالا از ساعت به عنوان یک اکسسوری مد یا زمان‌سنج استفاده می‌کرد، اما حالا ساعت به نظرش کاربرد دیگری هم دارد.


پرواضح است که شما به استناد داشتن یک ساعت هوشمند یا اپل واچ نمی‌توانید مطمئن باشید که در صورت بروز یک مشکل حاد قلبی، ساعت حتما مشکل شما را تشخیص بدهد.

در این مورد خاص اپل واچ متوجه نوعی از افزایش ناهنجار ضربان قلب به نام فیبریلاسیون شده بود که «لزوما» به معنی گرفتگی شریان‌های خونرسان قلب نیست. اما پزشکان موقع بررسی فیبریلاسیون، متوجه مشکل جانبی شدند.

پس ساعت هوشمند فقط یک ابزار کمکی برای شما می‌تواند باشد. در ضمن ساعت اپل توانسته موارد زیادی از سقوطها حتی در هنگام دویدن و دوچرخه‌سواری را گزارش کند و به نجات جان افراد زیادی کمک کند.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.