اپل واچ این بار جان مردی را که داخل رودخانه منجمد افتاده بود، نجات داد!

0

در مورد اپل واچ و اینکه تا حالا جان چند نفر را نجات داده، خبر زیاد وجود دارد. مثلا اخبار وجود دارد که در آنها اشاره شد به دنبال ریتم نامنظم قلب، اپل واچ به صورت خودکار با مرکز اورژانس پزشکی تماس گرفته یا شخص در موقعیتی که مورد تهدید افرادی واقع شده از اپل واچ استفاده کرده.

در تازه‌ترین خبر، رسانه‌های نوشته‌اند که اپل واچ جان مردی به نام ویلیام راجرز را که اهل سامورث در نیوهمپشایر بوده نجات داده است.

داستان از این قرار بوده که آقای راجرز که یک مربی اسکیت روی یخ است، روزی به تنهایی روی رودخانه سالمون فالز مشغول تمرین بوده که ناگهان یخ زیرپایش می‌شکند و به داخل آب سرد رودخانه می‌افتد.

طبعا در این موارد هر کسی دچار اضطراب شدید می‌شود. آب یخ زده می‌تواند در عرض مدت کوتاهی یک شخص را از پا دربیاورد، او را دچار کاهش دید دمای بدن یا هایپوترمی کند و باعث شوک و توقف ضربان قلب شود.

آقای راجرز هم طبعا دچار اضطراب شدیدی شد، اما توانست بر این حس غلبه کند و مغزش را به کار بیندازد. تقلای اولیه برای نجات خودش فایده‌ای نداشت. تا اینکه او به یاد اپل واچی افتاد که بر مچ دست بسته بود.

او با اپل واچ توانست با مرکز اورژانس که در آمریکا ۹۱۱ است، تماس بگیرد. او به اپراتور گفت که فقط چند دقیقه می‌تواند تاب بیاورد و خوشبختانه در همین زمان پرسنل فوریت‌ها از راه رسیدند و او را نجات دادند.


اما در این پست، بیش از آنکه خود خبر و اصلا تبلیغ برند مد نظرم باشد، نکته پایانی برای من مهم است و دوست دارم که شما به آن توجه کنید.

بیایید یاد بگیریم که چطور با گوشی یا گجت‌های هوشمند پوشیدنی می‌شود تماس اضطراری گرفت.

در اپل واچ (البته وقتی با بلوتوث متصل به آی‌فون باشد)، اگر دکمه جانبی را بگیرید و نگه دارید، کادر تماس برای کمک یا SOS ظاهر می‌شود و بعد تایید شما، با مرکز اورژانس تماس گرفته می‌شود که در ایران شماره ۱۱۲ است.

۱۱۲ بخشی از استاندارد جی‌اس‌ام است و تمام گوشیهای تلفنی سازگار با جی اس ام حتی در صورت قفل بودن یا در برخی کشورها از جمله ایران بدون داشتن سیم کارت قادر به شماره‌گیری ۱۱۲ هستند.

حالا بماند که چند سال قبل رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از مزاحمت‌های تلفنی برای شماره ۱۱۲ شکایت کرده بود. او حتی گفته بود که برخی موبایل‌فروش‌های برای تست گوشی‌های موبایل، وقتی که سیم‌کارتی داخلشان نیست- از شماره ۱۱۲ استفاده می‌کنند!

اما صرف‌نظر از شماره ۱۱۲ خوب است تنظیم کنیم که در موارد اضطراری شماره یکی از دوستان یا آشنایان گرفته شود یا اصلا پیامک از پیش تنظیم‌شده‌ای ارسال شود یا حتی با یک تماس، صدای محیط ضبط شود.

چیز دیگری که باید یاد بگیریم، نحوه دادن دستور شفاهی با سیری و دستیارهای هوشمند صوتی دیگر برای تماس اضطراری است که این برای مواقعی است به دلایلی حتی قادر به حرکت دست نیستیم.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.