اپل برای جام جهانی تجهیز شد: افزوده شدن بخش جام جهانی به سیری، اپ‌استور و سرویس‌های دیگر

0

در حالت عادی اگر سوال ورزشی از سیری اپل بپرسید؛ با احتمال متوسط به بالایی می‌تواند پاسخ شما را بدهد.

اما امروز اپل به مناسبت شروع جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، بخش جدیدی به دستیار صوتی خود اضافه کرد تا از جام جهانی به طور کامل در سیری پشتیبانی شود.

اپل امروز طی یک اطلاعیه عمومی از پشتیبانی جام جهانی در سرویس‌ها و دستگاه‌های مختلف خود خبر داد. اپل می‌گوید هم‌اکنون سیری می‌تواند به سوالات کاربران درباره جام جهانی به طور کامل و صحیح جواب دهد.

مثلا کاربران می‌توانند از سیری سوال کنند بازی فرانسه و استرالیا چه ساعتی انجام می‌شود یا نتیجه آن چه شد. همین‌طور، می‌توانند درباره بازیکنان یک تیم مثلا انگلیس از سیری سوال کنند. این قابلیت سیری در ۲۶ کشور از جمله امریکا فعال و در دسترس خواهد بود.

علاوه بر سیری، اپل یک بخش جدید در اپ‌استور راه‌اندازی کرده تا اپلیکیشن‌ها و بازی‌های مرتبط به فوتبال و جام جهانی را به طور ویژه در آن‌جا قرار دهد. این بخش قرار است حال و هوای اپ‌استور را فوتبالی و جام جهانی کند.

در بخش ویژه جام جهانی اپ‌استور، اپلیکیشن‌هایی برای عکاسی بهتر در این رویداد پیشنهاد می‌شود یا اینکه قرار است آموزش‌هایی به خبرنگاران، عکاسان و تماشاچیان داده شود.

بسته ویژه اپل برای جام جهانی

اپل در اطلاعیه‌اش تاکید می‌کند این بخش جدید ویژه جام جهانی اپ‌استور از طریق دستگاه‌ها و سرویس‌های مختلف این شرکت مانند اپلیکیشن Apple TV روی آیفون، آیپد و تلویزیون اپل تی‌وی هم در دسترس قرار می‌گیرد.

اپلیکیشن خبرخوان اپل نیوز نیز سعی می‌کند آخرین اخبار، تصاویر، زمان‌بندی مسابقات، تحلیل‌های کارشناسی و انواع محتواهای دیگر را درباره بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ در اختیار کاربران قرار دهد.

اپل موزیک قرار است ۳۲ پلی‌لیست جدید به مناسبت جام جهانی رونمایی کند تا کاربران بتوانند موزیک‌هایی با موضوع فوتبال گوش کنند.

کار دیگر اپل، انتشار مجموعه آموزش‌ها و فایل‌های صوتی به نام The Beautiful Game در Apple Podcasts و Apple Books برای عموم مردم است تا از فرصت جام جهانی استفاده بیشتری کنند و اطلاعات خودشان در موضوع‌های مختلف را ارتفا دهند یا مهارت‌های جدیدی یاد بگیرند.

در نهایت، اپل اپلیکیشن Clips خود را برای جام جهانی به‌روزرسانی کرده است. در نسخه جدید Clips شاهد انیمشن‌ها و استیکر، برچسب‌‌ها و پوسترهایی با موضوع جام جهانی و قابل تغییر و دستکاری هستیم.

اپل با ارایه این مجموعه از سرویس‌ها و محتواهای ویژه جام جهانی قصد دارد کاربران دستگاه‌های iOS کمتر علاقه‌مند به فوتبال و ورزش را نیز با جام جهانی همراه کند و فضای شور و شوق موجود در روسیه را به فضای مجازی بکشاند.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.