اپل تایید کرد از سرویس ابری گوگل به جای مایکروسافت برای سرویس‌های iCloud استفاده می‌کند

0

اپل در ماه گذشته، از سرویس‌های کلاود عمومی شرکت گوگل برای ذخیره‌سازی اطلاعات روی سرویس‌های iCloud در آخرین نسخه  iOS Security Guide استفاده کرده است.

اپل این موضوع را تایید کرده است و گزارش‌های این شرکت نشان می‌دهد از سال ۲۰۱۶ به این طرف دارد از سرویس‌های کلاود گوگل بهره می‌گیرد ولی قبل از این تاریخ مشخص نیست.

اهمیت این موضوع در این است که قبلا اپل از پلتفرم‌های Web Services آمازون و Azure مایکروسافت برای iCloud استفاده می‌کرد.

اپل در مارس ۲۰۱۷ سیستم  iOS Security Guide خود را ویرایش کرد ولی هنوز در فهرست آن نام Microsoft Azure به جای Google Cloud Platform دیده می‌شود.

اما در نسخه جدید سرویس iCloud توضیح داده شده است:

«فایل‌های بزرگ رمزنگاری شده بدون هیچ‌گونه اطلاعات هویتی کاربران روی سرویس‌های ذخیره‌سازی ثالثی مانند S3 آمازون و Google Cloud Platform ذخیره‌سازی می‌شوند.»

هنوز مشخص نیست که آیا اپل برای ذخیره‌سازی تصاویر و ویدیوها نیز از پلتفرم کلاود گوگل استفاده می‌کند یا خیر. توضیحات اپل نشان می‌دهد که ظاهرا عکس‌ها و ویدیوها روی سرورهای گوگل ذخیره‌سازی نمی‌شوند و فقط فایل‌های بزرگ اطلاعات مربوط به کاربران روی سرویس‌هایی گوگل و آمازون قرار خواهند گرفت.

همین‌طور تاریخ دقیق سوییچ اپل از سرویس‌های مایکروسافت به گوگل مشخص نیست. به هر حال، مایکروسافت از فهرست تامین‌کنندگان سرویس‌های ابری اپل حذف شده است.

شرکت‌های بزرگ و معتبری مانند اسنپ، پی‌پال، اسپاتیفای و Kroger از پلتفرم ابری گوگل استفاده می‌کنند. گوگل گزارش داده سرویس کلاود عمومی این شرکت به همراه اپلیکیشن G Suite حدود یک میلیارد دلار درآمد در سه ماه آخر سال داشته است.

سرویس WS آمازون نیز در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ درآمدی حدود ۵.۱۱ میلیارد دلاری داشته است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.