گالری عکس: ابرخودروی بوگاتی دیوو با سرعت ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت و قیمت ۵ میلیون یورو

0

شرکت فرانسوی بوگاتی روز جمعه از آخرین شاهکار خود رونمایی کرد.

بوگاتی Divo آخرین ابرخودروی این شرکت است که فقط در تعداد محدود ۴۰ عدد تولید شده و قیمتی ۵ میلیون یورو دارد. در بوگاتی دیوو شاهد آخرین فناوری‌های قدرتی در صنعت خودرو هستیم.

آیرودینامیک این خودرو بسیار بهتر و پیشرفته‌تر از بوگاتی شیرون است و هندلینگ آن عالی است. به همین دلیل، قطعات شکسته و صاف بیشتری در بوگاتی دیوو مشاهده می‌شود.

این خودروی سوپر اسپورت به یاد «آلبرت دیوو»، راننده فرانسوی مسابقات اتومبیل‌رانی در دهه ۲۰ میلادی، «Divo» نام‌گذاری شده است و مدیران بوگاتی می‌گوید تلاش کردند خودروی خاص‌تر و جذاب‌تر از شیرون بسازند.

وزن این خودرو ۱۹۹۶ کیلوگرم خالص است که ۳۵ کیلوگرم کمتر از بوگاتی شیرون است. علت این سبکی به ظاهر کم اهمیت، استفاده از مواد فیبرکربن به جای مواد قبلی است. همین مقدار وزن کمتر باعث می‌شود در چرخش‌ها و پیچ‌ها شتاب بیشتری داشته باشد. بوگاتی شیرون ۸ ثانیه کندتر از دیوو در پیست ناردو عمل می‌کند.

سرعت ابرخودروی جدید بوگاتی ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت است که ۴۰ کیلومتر کمتر از بوگاتی شیرون با رکورد ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت است.

زیباتر، قوی‌تر، آیرودینامیک بیشتر

بوگاتی برای این خودرو هم از پیشرانه‌ ۸ لیتری ۱۶ سیلندر با آرایش W استفاده کرده و قدرت اسب بخار آن را به ۱۴۷۹ اسب بخار رسانده است. این قدرت به همراه گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه این خودرو باعث می‌شود در مدت ۲.۴ ثانیه سرعت آن از صفر به ۱۰۰ برسد.

بوگاتی دیوو کاملا متفاوت از بوگاتی شیرون نیست و هم در مشخصات موتور و هم در ظاهر و پلتفرم شباهت‌هایی دارند ولی دیوو زیباتر با آیرودینامیک بهتر و توان فنی ارتقا یافته است.

نمای خودرو جدیدتر شده و از چراغ‌های سبک‌تر و باریک‌تر، ورودی‌های هوای مهندسی‌تر به‌خصوص در سقف و عقب خودرو و عرض بیشتر برای تحمل فشار بیشتر استفاده شده است.

جلوی بوگاتی دیوو شبیه به نعل اسب و عقب این سوپر اسپرت مانند همیشه خیره‌کننده و حمله‌کننده است. ظاهر این خودرو اگرچه اسپرت‌تر از بوگاتی شیرون است ولی از قدرت بیشتر آن حکایت دارد.

همان‌طور که گفتیم بوگاتی دیوو با قیمت حدودی ۵ میلیون یورو و با تجهیزات لازم ۶ میلیون یورو تنها در ۴۰ عدد تولید شده و در همان لحظه رونمایی پیش‌فروش شدند. حالا شما را دعوت می‌کنیم تصاویری از این خودروی حیرت‌انگیز مشاهده کنید:

 

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.