تماشا کنید: آبشاری ۱۰۸ متری در دل یک آسمان‌خراش تجاری شهر گوئیانگ چین

0

کاربران شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌های محلی کشور چین در حال انتشار تصاویر یک آبشار غول‌پیکر در مرکز شهر گوئیانگ، جنوب غربی این کشور هستند.

این آبشار از درون یک برج و ساختمان بین‌المللی به نام Liebian به پایین سرازیر شده و طول آن ۱۰۸ متر است. از دور به نظر می‌رسد این آبشار طبیعی نیست و بیشتر یک حقه طراحی کامپیوتری باشد ولی کاربرانی که از نزدیک این آبشار را مشاهده کردند؛ آن را حیرت‌انگیز توصیف می‌کنند.

بدون شک این آبشار، بزرگ‌ترین آبشار مصنوعی در جهان است که در بلندترین بخش یک ساختمان ساخته شده است. این برج ۱۲۱ متر ارتفاع دارد و گفته می‌شود چهار موتور پمپاژ آب ۱۰۸ کیلوواتی باید آب را به بالای برج انتقال دهند تا از آبشار به پایین سرازیر شود.

این آب در زیرزمین ساختمان انبار شده است و دوباره پس از فرو ریختن به این مخازن برمی‌گردد.

جزییات زیادی از خود این برج در دسترس نیست و گفته می‌شود هنوز کامل نشده است. این برج تجاری شامل یک هتل و برخی دفاتر اداری است. همین‌طور، احتمالا شامل یک مرکز خرید بزرگ خواهد بود.

این برج و آبشار توسط گروه طراح و معمار Ludi Industry Group پیاده‌سازی شده و هدف‌شان نیز کشاندن آب به درون شهر بوده است.

شهر گوئیانگ با کوه‌ها و درختان سبز احاطه شده و یک جنگل را در ذهن گردشگران تداعی می‌کند. حالا معماران این آبشار دوست داشتند این گردشگران با تماشای برج‌های سر به فلک کشیده شهر هم دوباره حسی طبیعی داشته باشند.

این آبشار به سرعت در حال معروف شدن است و به نظر می‌رسد به‌زودی، یکی از قطب‌های گردشگری کشور چین شود. همه مردم از شهرها و کشورهای دیگر دارند به شهر گوئیانگ سرازیر می‌شوند تا این منظره را وسط یک شهر تماشا کنند.

به دلیل هزینه‌های بالای آبشار که ۹۰ پوند در ساعت است؛ فعلا فقط ۶ بار در طول روز فعال بوده و بیشتر اوقات خاموش است.

البته، برخی از کاربران اعتقاد دارند این آبشار می‌تواند به زیرساخت و پی ساختمان صدمه بزند. فیلمی از بزرگ‌ترین آبشار مصنوعی جهان را تماشا کنید:

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.