گوگل در حال ساخت سمعکی برای استریم مستقیم صدا از روی دستگاه‌های اندرویدی است

0

در بازار، غالب سمعک‌های بلوتوثی با آیفون سازگار هستند ولی کاربران اندرویدی به سختی می‌توانند یک سمعک سازگار با دستگاه‌های اندروید پیدا کنند.

حالا گوگل در حال کار روی یک سمعک خاص و ذاتا اندرویدی برای استریم صدا است.

گوگل اعلام کرد در حال همکاری با شرکت دانمارکی تولیدکننده سمعک‌ GN Hearing برای ساخت یک سمعک جدید برای اسمارت‌فون‌های اندرویدی به نام ASHA است. ASHA مخفف Audio Streaming for Hearing Aids است.

این سمعک طوری طراحی شده است که با باتری کار کند و یک صدای با کیفیت ولی تاخیر پایین را به گوش برساند. افراد کم شنوا با استفاده از ASHA می‌توانند به طور مستقیم به یک گوشی یا دستگاه اندرویدی متصل شده و استریم صدا داشته باشند.

در حال حاضر، بسیاری از سمعک‌ها نیاز به یک دستگاه واسط برای استریم صدا از روی دستگاه‌های اندرویدی دارند.

ASHA مبتنی بر بلوتوث و کارکردی همانند هدفون‌ها دارد. افراد کم شنوا می‌توانند از این سمعک برای تماس با دوستان و گوش دادن به موسیقی استفاده کنند.

بازاری بزرگ برای دهه‌های آینده

گوگل اعلام خبر همکاری در توسعه یک سمعک اندرویدی، مشخصات یک پروتکل عمومی برای سازگاری هرگونه سمعک با دستگاه‌های اندرویدی را نیز روی وب منتشر کرد تا دیگر سازندگان سمعک هم بتوانند محصولاتی سازگار با دستگاه‌های اندرویدی عرضه کنند.

شرکت GN Hearing اعلام کرده است دو سمعک ReSound LiNX Quattro و Beltone Amaze در آینده‌ای نزدیک از استریم صدای مستقیم پشتیبانی خواهند کرد. با یک به‌روزرسانی این قابلیت برای سمعک‌های پرفروش GN Hearing در دسترس قرار می گیرد.

به گزارش سازمان بهداشت جهانی، حدود ۴۶۰ میلیون نفر از نداشتن سمعک رنج می‌برند و این آمار تا سال ۲۰۵۰ به مرز ۹۰۰ میلیون نفر می‌رسد. یکی از اهداف جامعه جهانی با همکاری شرکت‌های فناوری، کمک به افراد ناشنوا در استفاده و به‌کارگیری سمعک‌ها و دستگاه‌های جانبی کم شنوایی است.

سمعک‌ها یک بازار و چالش بزرگ برای شرکت‌های فناوری در دهه آینده هستند و پیش‌بینی می‌شود شاهد تحول بزرگی در این دستگاه‌های کمک شنوایی باشیم. سمعک ASHA یک نمونه از این دستگاه‌ها برای آینده است.

افراد کم شنوا قطعا استفاده از سمعک‌هایی که استریم صدا داشته و کارکرد یک هدفون را هم دارند؛ تمایل بیشتری دارند تا سمعک‌های ساده‌ای که برای دهه‌های متمادی تولید و فروخته می‌شوند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.