مهم‌ترین دلایل مهاجرت کاربران از اندروید به iOS و برعکس به روایت نظرسنجی نشریه پی‌سی‌مگزین

0

سایت PCMag نظرسنجی جدیدی از کاربران تلفن همراه در ایالات متحده انجام داده است تا دلایل مهم مهاجرت کاربران از سیستم‌عامل اندروید به iOS و برعکس را کشف کند.

در این نظرسنجی که ۲۵۰۰ کاربر شرکت داشتند؛ ۲۹ درصد کاربران سیستم‌عامل تلفن همراه خود را تغییر دادند اما نکته جالب آن سهم ۱۱ درصدی سوییچ از iOS به اندروید و ۱۸ درصدی سوییچ از اندروید به iOS است.

در این نظرسنجی درباره سیستم‌عامل‌های ویندوزفون یا بلک بری سوالی پرسیده نشده است و قاعدتا آماری از سوییچ این دو پلتفرم در دسترس نیست. ۷۱ درصد از کاربران هم بیان کردند هیچ‌گاه پلتفرم اسمارت‌فون خود را تغییر ندادند.

این نظرسجی پی‌سی‌مگ نشان می‌دهد دلیل اصلی این سوییچ‌ها «قیمت» است.

۲۹ درصد کاربرانی که از iOS به اندروید سوییچ کردند؛ دلیل آن را «قیمت‌های بهتر» اسمارت‌فون‌های اندرویدی بیان کردند. در آن سو، ۱۱ درصد مهاجران از اندروید به iOS باز هم به فاکتور «قیمت» اشاره می‌کنند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

در این میان، تنها ۶ درصد کاربران سوییچ کرده به اندروید می‌گویند به خاطر «اپلیکیشن‌های بیشتر» از iOS مهاجرت کردند و ۴ درصد کاربران جدید iOS به خاطر اپلیکیشن‌های این پلتفرم مهاجرت کردند.

۶ درصد از کاربران هم به خاطر «خدمات پشتیبانی بهتر» سراغ اندروید آمدند و ۳ درصد کاربران هم به همین دلیل سراغ iOS رفتند.

شکسته شدن اسمارت‌فون؛ دلیل اصلی خرید گوشی جدید

۴۷ درصد کاربرانی که از اندروید به iOS سوییچ کردند؛ علت این مهاجرت را «تجربه کاربری بهتر» می‌دانند در حالی‌که ۳۰ درصد سوییچ‌کننده‌ها از iOS به اندروید این فاکتور را بهانه می‌کنند.

برخی از کاربران هم پلتفرم iOS را به خاطر دوربین یا طراحی بهتر آیفون انتخاب کردند. در حقیقت، «ویژگی‌های بهتر» گزینه اصلی آن‌ها برای حرکت به سوی پلتفرم iOS بوده است. برخی کاربران می‌گویند iOS را به خاطر به‌روزرسانی‌های سریع‌تر نرم‌افزارها انتخاب کردند (مطمئن باشید درست خواندید!!!)

در این نظرسنجی آمارهای قابل توجه دیگری هم به دست آمده است. ۵۶ درصد کاربران می‌گویند از عرضه یک اسمارت‌فون جدید ناراحت نمی‌شوند و حتی سه چهارم این افراد می‌گویند وقتی یک اسمارت‌فون جدید منتشر می‌شود؛ قصد خرید آن را دارند. تنها ۱۷ درصد کاربران می‌گویند وقتی یک اسمارت‌فون جدید خریداری می‌کنند که صفحه‌نمایش اسمارت‌فون قدیمی آن‌ها شکسته باشد.

در حقیقت، بیش از نیمی از کاربران (۵۳ درصد) در این نظرسنجی می‌گویند وقتی سراغ خرید یک اسمارت‌فون جدید می‌روند که گوشی قدیمی آن‌ها شکسته شده باشد.

تیم کوک، مدیرعامل اپل همیشه به سوییچرها اهمیت می‌دهد و دلایل آن‌ها را برای مهاجرت به iOS دنبال و با سهام‌داران در میان می‌گذارد. در گزارش درآمدهای سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ اپل، تیم کوک به آیفون‌های فعال شده بیشتر در این دوره اشاره و علت آن را سوییچ کاربران به پلتفرم iOS دانست.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.