این روبات می‌تواند زیر ۵ ثانیه والدو را یافته و برای همیشه معماهای «والدو کجاست» را حل کند

0

شرکت Redpepper یک روبات مجهز به هوش مصنوعی ساخته است که می‌تواند به سرعت در پازل‌های سری والدو، شخصیت اصلی والدو یا یافته و با دست نشان دهد.

این روبات موفق شده رکورد ۵ سال پیش یافتن والدو با هوش مصنوعی را شکسته و در مدت زمانی ۴.۴۵ ثانیه والدو را در یک پازل بزرگ و شلوغ پیدا کند.

این شرکت از سرویس AutoML Vision گوگل برای آموزش روبات روی تصاویر برای یافتن والدو استفاده کرده است. این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به کدنویسی یا توسعه نرم‌افزار، یک الگوریتم هوش مصنوعی را به روبات‌ها یا دیگر ابزارهای هوشمند آموزش داد.

پازل‌ها یا کتاب‌های والدو معمولا دو صفحه گشوده شده با صدها و شاید هزاران چهره انسانی هستند که یکی از آن‌ها والدو است.

از ابزار AutoML Vision گوگل برای آموزش روبات‌ها در خرده‌فروشی‌های و فروشگاه‌های بزرگ استفاده می‌شود و یک ابزار راحت برای آموزش هوش مصنوعی است.

لیدر پروزه ساخت و آموزش روبات در شرکت Redpepper می‌گوید برای آموزش این روبات از ۶۲ سر والدو و ۴۵ والدوی تمام بدن استفاده کرده است. این تصاویر والدو از روی گوشی جست‌وجو شده و به ابزار AutoML Vision برای آموزش تحویل داده می‌شوند.

در ابتدا، به نظر می‌رسد این حجم از اطلاعات خام برای آموزش یک روبات کافی نیست ولی ابزار AutoML Vision نشان می‌دهد توانایی شناسایی والدوهایی با ظاهر متفاوت را دارد.

روبات ساخته شده توسط Redpepper از دو دست مکانیکی فلزی، یک کنترلر uArm Swift Pro مبتنی بر رزبری‌پای و کیت Vision Camera Kit برای اجرای سیستم تشخیص چهره استفاده می‌کند.

شروعی برای بازی‌های سرگرم‌کننده آینده

این روبات ابتدا تصاویری از کتاب‌های Find Waldo را گرفته و با استفاده از پلتفرم OpenCV سعی در یافتن چهره والدو در تصاویر می‌کند. اگر چهره والدو یافت نشود یا احتمال یافت شدن آن بسیار پایین و محال باشد؛ کار پردازش روی این تصاویر متوقف می‌شود ولی اگر احتمال یافتن والدو زیاد است؛ تصاویر برای الگوریتم Google AutoML ارسال می‌شوند.

هنگامی که هوش مصنوعی با موفقیت بالای ۹۵ درصد مطمئن می‌شود که والدو را یافته است؛ دست‌های روبات به حرکت درآمده نقطه حضور والدو را نشان می‌دهند.

این روبات به طور کامل می‌تواند معماهای «Where’s Waldo» را بی‌مزه و برای همیشه حل شده کند ولی جزییات زیادی درباره والدو نمی‌داند و نمی‌تواند اهداف پشت پرده جست‌وجو برای والدو را تامین کند.

شاید روبات‌ها و هوش مصنوعی در آینده بتوانند بازی‌های سرگرم‌کننده‌تری پیاده‌سازی کنند. مثلا، قیافه شما به کدام شخصیت کارتونی و انیمیشنی نزدیک‌تر است یا اینکه کدام‌یک از کتاب‌های کمیک جعلی است!

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.