این ربات توییتر می‌تواند عکس‌های سیاه و سفید را در چند ثانیه رنگی کند

0

Colorize Bot یک ابزار کارای توییتر است که با استفاده از هوش مصنوعی (AI) عکس‌های سیاه و سفید را به رنگی تبدیل می‌کند.

این ربات در این پلتفرم محبوبیت خود را ثابت کرده و کاربران آن از آن استفاده می‌کنند تا جان تازه‌ای به تصاویر سیاه و سفید از عکس‌های قدیمی دبیرستان گرفته تا تصاویر تاریخی مهم رهبران جهان ببخشد.

خالق ربات Asdrúbal Zambrano است و می‌گوید که علیرغم اینکه چند ماه پیش توسط توییتر تحریم شده بود، او همچنان روزانه هزاران درخواست دریافت می‌کرد.

او توضیح می‌دهد: به این دالیل جذب فالوور را برای من دشوارتر شد.»

«سال اول به طور متوسط ​​۲۰هزار  دنبال‌کننده ماهانه داشتم و در حال حاضر فقط ۱۰۰۰ دنبال‌کننده دارم.»

زامبرانو می‌گوید که توسعه این ربات برای او سه ماه طول کشید و در حالی که به صورت پاره وقت روی آن کار می‌کرد.

ربات Colorize چگونه کار می‌کند؟

این ربات بر روی webhooks کار می‌کند، که مؤلفه‌ای است که هر بار که کسی @colorize_bot را نام می‌برد، رویدادی را فعال می‌کند.

برای اینکه ربات همیشه فعال باشد، وب هوک باید روی سروری باشد که به رویداد‌ها گوش ذعذ. زامبرانو می‌گوید: هنگامی که یک منشن ضبط می‌شود، پردازش و تأیید می‌شود، یعنی مشخص می‌شود که آیا توییتی که در آن ربات ذکر شده است، حاوی تصاویر است یا خیر.»

اگر کاربر یک حساب خصوصی داشته باشد، ربات قادر به دسترسی به تصاویر نخواهد بود.

در غیر این صورت تصاویر توییت گرفته می‌شود و سپس به API رنگ‌بندی که Hotpot دارد ارسال می‌شود، که یک تصویر رنگی را در کمتر از چهار ثانیه برمی‌گرداند، که واقعاً شگفت‌انگیز است.

هنگامی که تصویر رنگی شد، توییت اصلی کاربر با پیامی حاوی تصویر جدید پاسخ داده می‌شود.

زامبرانو توضیح می‌دهد: «از فرآیند ثبت نام تا پاسخ به یک توییت، حدود پنج ثانیه می‌گذرد.

با این حال، در حال حاضر ربات برنامه‌ریزی شده است تا در صورت وجود منشن مداوم، هر ۳۰ ثانیه یکبار پاسخ دهد، این برای این است که قوانین توییتر را زیر پا نگذارد، که نشان می‌دهد تنها ۲۴۰۰ تصویر در روز می‌توانند پاسخ دهند، یعنی تقریباً ۱۰۰ عکس در یک ساعت.»

یکی دیگر از محدودیت‌های برنامه این است که ربات تنها می‌تواند به سه بار منشتن در هر ساعت پاسخ دهد. Zambrano داده‌های کاربران را به صورت محلی ذخیره می‌کند و پس از هر ساعت به طور خودکار حذف می‌شوند.

“این به منظور صرفه‌جویی در هزینه‌ها است، زیرا همانطور که مشخص است، داشتن این فعال ۲۴ ساعته برای پاسخگویی به همه اشاره‌های کاربران هزینه زیرساختی دارد که من به عنوان یک دانش‌آموز نمی‌توانم به راحتی آن را بپردازم. ”

برای رنگی شدن یک عکس سیاه و سفید در چند ثانیه، Colorize Bot را در توییتر تگ کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.