این گجت پوشیدنی مفهومی با سه صفحه‌نمایش می‌تواند الهام‌بخش طراحی‌های آینده ساعت‌های هوشمند اپل و سامسونگ باشد

0

طراح معروف کره جنوبی، چشم‌انداز جدیدی از طراحی ساعت‌های هوشمند را به نمایش گذاشت.

Chanmi Lee یک طراحی مفهومی از گجت پوشیدنی مچ‌بند را منتشر کرده که دارای سه نمایشگر مجزا است و می‌تواند در عملکرد و مصرف انرژی، آینده پوشیدنی‌ها را متحول کند.

این محصول مفهومی با نام EveRest یک ساعت هوشمند ولی با صفحه‌نمایش پهن‌تر به نظر می‌رسد که از سه نمایشگر تشکیل شده است. یک نمایشگر بزرگ و دو صفحه‌نمایش کوچک که صرفا به نمایش ساعت و اطلاعات سلامتی و تناسب اندام اختصاص پیدا کردند.

EveRest در اصل یک ابزار ردیاب سلامتی و ارتباطی مستقل و کاملی برای تیم‌ها است.

لی، طراح این گجت اعتقاد دارد بهره‌گیری از یک صفحه‌نمایش بزرگ LCD می‌تواند بسیاری از اطلاعات مانند موقعیت مکانی، ارتفاع از سطح دریا، اطلاعات تماس تلفنی و هیدراتاسیون را به راحتی نمایش دهد در حالی‌که دو صفحه‌نمایش کوچک سیاه و فید دیگر به نمایش تعداد ضربان قلب، زمان/تاریخ، باتری و اتصال بلوتوث اختصاص داده شود.

لی می‌گوید در این طراحی، می‌توان صفحه‌نمایش بزرگ را در برخی مواقع خاموش کرد ولی صفحه‌نمایش‌های کوچک‌تر کم مصرف روشن باشند و اطلاعات ضروری و مورد نیاز کاربر را نشان دهند.

پوشیدنی چند کاره برای آینده

ساعت هوشمند EveRest می‌تواند برخی از ویژگی‌های ساعت‌های هوشمند امروزی را به صورت آفلاین روی ایرفون‌ها ارایه دهد. همین‌طور، ایرفون مفهومی طراحی شده برای این ساعت هوشمند می‌تواند به یک میکروفون و بلندگو مجهز شود و همین‌طور از یک شمارنده ضربان برای اندازه‌گیری ضربان قلب در پشت گوش بهره ببرد.

انتقال سنسور شمارنده ضربان قلب از روی مچ دست به روی ایرفون در پشت گردن یک دلیل و توجیه منطقی دارد. در مواقعی مانند کوه‌نوردی ارتباط میان ایرفون و ساعت هوشمند سخت و غیرممکن می‌شود ولی نیاز است دستگاهی به طور مستقل ضربان قلب را زیر نظر بگیرد و نمایش دهد.

در حالی‌که ساعت هوشمند مفهومی EveRest جذاب و وسوسه‌انگیز به نظر می‌رسد؛ بعید است به راحتی شرکت‌هایی مانند اپل و سامسونگ را متقاعد به استفاده از آن کند. هر دوی این شرکت‌ها چندین ویژگی جدید را برای ساعت‌های هوشمند خود توسعه داده‌اند و به این زودی‌ها از آن‌ها دست نمی‌کشند.

ساعت مفهومی EveRest برخی ویژگی‌های برجسته در ساعت‌های اپل و سامسونگ را کم رنگ و کوچک‌تر کرده است و برخی ویژگی‌های دیگر را مانند صفحه‌نمایش بزرگ‌تر می‌سازد.

ما می‌توانیم امیدوار باشیم برخی از ایده‌ها و نکات مثبت طراحی این ساعت هوشمند راهی به آینده پوشیدنی‌ها و ساعت‌های هوشمند پیدا کنند.

یک چالش و خلاء بزرگ در بازار پوشیدنی‌های کنونی، عدم در دسترس بودن یک پوشیدنی چندکاره قوی است. یک ساعت هوشمند خوب نمی‌تواند ابزار تناسب اندام فوق‌العاده‌ای هم باشد و برعکس. اما مدل مفهومی EveRest به دنبال رسیدن به این هدف است و شاید پایه‌گذار گجت‌های پوشیدنی هیجان‌انگیز بعدی باشد.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.