سامسونگ در ساعت هوشمند دایره‌ای آینده خود، رابط کاربری‌ای مبتنی بر لمس حاشیه ساعت پیشبینی کرده است

4

اگر یادتان باشد، در شهریور سال ۹۳، در مقاله‌ای من ساعت اپل را از نظر زیبایی‌شناسی تحلیل کرده بودم.

در آن مقاله نوشته بودم، ساعت اپل علیرغم همه جار و جنجال‌های پیرامون آن ساعت زیبایی (در حد ساعت‌های کلاسیک) نیست.

در آن مقاله پیشنهاد کرده بودم که یک ساعت هوشمند، برای زیبایی بیشتر بهتر است گرد باشد و قسمت حاشیه یا bezel را به ساعت‌های کلاسیک حتما باید داشته باشد.

اما چیزی که من در تخیل خود تصور کرده بودم و پیشنهاد کرده بودم، این بود این قسمت حاشیه لمسی باشد. طوری که کاربر بتواند با لمس این قسمت با ساعت تعامل کند.

به نظر من این نوع تعامل با ساعت، بسیار آسان‌تر و کاربرپسندتر است.

اما یکی دو روز پیش در کمال شگفتی متوجه شدم که سامسونگ SDK ساعت هوشمند آینده خود را که مبتنی بر تایزن است منتشر کرده است و هیجان‌انگیزترین چیز برای من این بود که سامسونگ به این نتیجه رسیده است که یک حاشیه تعاملی برای ساعت خود باید کار بگذارد!

5-14-2015 9-49-52 AM

5-14-2015 9-55-13 AM

5-14-2015 9-50-40 AM

 
4 نظرات
 1. حمید می گوید

  در میان ساعت های هوشمند به نظر من موتو ۳۶۰ از همه بهتر و کاربردی تره. از لحاظ زیبایی شناختی هم یک سر و گردن از همشون بالاتره. ولی هر گجتی معایب و مزایای خودش رو داره و تمامی گجت ها جایی بین ” کامل ” و ” ناکامل ” قرار داره. مثلا به نظر من یکی از برتری های ساعت اپل نسبت به رقباش اول کیت های سلامتی تعبیه شده در اون، عمر باتریش و برتری های نرم افزاریش هست. این نکته رو هم فراموش نکنید که اپل، اپل زامبی دارن. بزارید یک داستانی رو واستون بگم دکتر.
  چند سال پیش قبل از اینکه ساعت اپل بیرون بیاد، در آمریکا عده ای آزمایش جالبی رو انجام دادن. اونها یک ساعت دیجیتال معمولی چند دلاری رو به بین مردم بردند و به اونها گفتند این ساعت هوشمند اپله و نظرشما در مورد اون چیه. همه گفتن به به و ما حتما یکی از اون رو میخریم . قدرت بازاریابی اپل رو هیچوقت دسته کم نگیرید و به اصطلاح یکی از دوستان اپل اگر آفتابه هم تولید کنه باز میفروشه.چون اپله .

 2. ایمان می گوید

  با سلام
  دیروز وقتی این مطلب رو در جایی خوندم دقیقا یاد ایده های شما در مورد استفاده مفیدتر از فضای فیزیکی ساعت های هوشمند افتادم، بعد به سایت اومدم و در آرشیو گشتم ولی متاسفانه اون پیداش نکردم.
  شباهت خیلی زیادی به ایده شما داره.
  اگه لینک اون مطلبتون رو بگذارید فکر می کنم خوندن دوباره اش خالی از لطف نباشه.

 3. حسین می گوید

  وای اگه پتنتش کرده بودی الآن کلی پول در می آوردی !

 4. رضا می گوید

  الان خیلی خوشحالی که ایده ات محقق شده، شک نکنید که خیلی ها ایده هایی در ذهن دارند که محقق شده یا نشده، پخته یا خام، از مردم عادی تا متخصص در امری خاص، از کاربران سایت شما تا دیگران. بنده چندین ایده مختلف رو براتون ایمیل زده بودم که حداقل میشد در مواردی درموردشون مقالاتی نوشت،که شاید برای اهل تخصص داخلی و هموطن جرقه ای برای پروژه ای میشد. و قطعا برای دیگران هم این اتفاق افتاده که مطالبی اینچنین برای سایت شما ارسال کرده باشند، که حداقل در قسمت کامنت ها میشد منتشر کرد. شاید شما و دیگر خوانندگان بگن خوب خودت اونارو تو وبلاگی برای خودت مطرح کن. اما شاید برای همه این شرایط محیا نباشه بنا به بسیاری دلایل. میدونم از نقدم دلخور میشی و به احتمال زیاد منتشر نکنی.
  این مطلب رو از این بابت نوشتم که واکنشتون برام جالب بود. بهرحال قصد بی احترامی نداشتم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.