ولوو از موتور Unreal Engine اپیک برای ایجاد رابط کاربری با گرافیک باکیفیت خیلی بالا در خودروهای الکتریکی خود استفاده خواهد کرد

0

ولوو جدیدترین خودروسازی خواهد بود که از قدرت گرافیکی Unreal Engine اپیک گیمز بهره خواهد برد. این خودروساز سوئدی اعلام کرد که با سازنده Fortnite همکاری خواهد کرد تا “تجسم واقعی” از محیط پیرامونی برای راننده و سرنشین‌های نسل بعدی خودروهای الکتریکی ایجاد کند.

ولوو می‌گوید که Epic به ساخت پلتفرمی کمک می‌کند که بر اساس آن مهندسان خودروساز بتوانند نرم‌افزاری را طراحی کنند که HMI یا رابط کاربری تعامل انسان و ماشین را بهبود ببخشد و در عین حال سطوح ایمنی را نیز حفظ می‌کند.

توماس استویچک، رئیس تجربه کاربری ولوو می‌گوید: «این فناوری به ما توانایی ایجاد تصاویری واکنش‌گرا و واقعاً باکیفیت را می‌دهد.»

استویچک گفت که ایمنی جنبه اصلی مشارکت جدید خواهد بود. در طول سال‌ها، این شرکت شهرتی در زمینه‌های ایمنی و طراحی‌های عجیب و غریب ایجاد کرده و حالا می‌خواهد از موتور Unreal استفاده کند تا آنچه را که حسگرهای خارجی خودرو، مانند دوربین، رادار، و به زودی، لیدار، می‌بینند، بدون اینکه «غافلگیرکننده» باشند، به رانندگان ارائه دهد.

Unreal Engine ابزار اصلی Epic برای ایجاد گرافیک های سه بعدی واقع‌گرایانه است. این موتور گرافیکی اولین بار در سال 1998 در گیم تیراندازی اول شخص Unreal استفاده شد و از از آن زمان، این بازی در ژانرهای مختلف بازی مورد استفاده قرار گرفته است و توسط صنایع دیگر، به ویژه صنعت سینما و تلویزیون، مورد استفاده قرار گرفته.

هنوز ولوو و  اپیک نگفته‌اند که کدام خودروها اولین نرم‌افزارهای ارائه‌شده توسط Unreal Engine را خواهند داشت.

ولوو گفته که قصد دارد تا اواسط دهه 600 هزار خودروی برقی بفروشد و تا سال 2026 یک کارخانه تولید باتری در اروپا بسازد. این شرکت در نظر دارد با شریک سوئدی  -Northvolt- بر روی نسل جدیدی از باتری‌ها با چگالی انرژی بالاتر کار می‌کند.

باتری‌های جدید که پس از سال 2025 تولید می‌شوند،احتمالا اجازه خواهند داد با یک بار شارژ بتوان هزار کیلومتر پیمود.

ولوو همچنین توسعه نرم‌افزاری سیستم عامل جدید که VolvoCars.OS را انجام خواهد داد که به نسل بعدی خودروهای الکتریکی این شرکت امکان رانندگی بدون نظارت در بزرگراه‌ها را می‌‌دهد.

خودروهای جدید دارای یک کامپیوتر اصلی متشکل از دو سیستم عامل روی یک تراشه Nvidia خواهند بود. یکی بر روی عملکردهای اصلی رانندگی و دیگری بر روی ویژگی‌های نیمه خودران و عملکردهای پیشرفته‌تر تمرکز خواهد کرد.

در نهایت، ولوو از اپیک گیمز برای مدرن‌سازی خودروهای نسل بعدی خود کمک می‌خواهد تا رندرهای بسیار واضح‌تر، رنگ های پرجلوه‌تر، و انیمیشن‌های سه بعدی  به راحتی در معرض دید راننده، البته بدون ایجاد حواس پرتی قرار بگیرند.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.