گوگل ابزار هوش مصنوعی برای شناسایی تصاویر سوءاستفاده جنسی از کودکان در اینترنت منتشر کرد

0

گوگل ابزار هوش مصنوعی رایگانی برای کمک به شرکت‌ها و سازمان‌ها در شناسایی تصاویر سوءاستفاده جنسی از کودکان در اینترنت منتشر کرد.

این ابزار به نام «Content Safety API» یک جعبه‌ابزار توسعه‌دهنده است که از شبکه عصبی عمیق برای پردازش تصاویر استفاده می‌کند تا افراد کمتر درگیر مشاهده و بررسی عکس‌های منتشر شده در اینترنت شوند.

گوگل می‌گوید این ابزار تا ۷۰ درصد به بازرسان و ممیزی‌ها کمک می‌کند تصاویر دارای سوءاستفاده جنسی از کودکان را در اینترنت شناسایی کنند.

شناسایی سریع‌تری تصاویر تازه منتشر شده در اینترنت به این معنی است که کودکانی اگر مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند؛ زودتر شناسایی و مورد حمایت قرار بگیرند.

گوگل این ابزار را به طور رایگان برای همکاران، شرکای تجاری و سازمان‌ها عرضه کرده است تا با سرعت بیشتری بتوانند محتوای اینترنت را پالایش و از آزار جنسی کودکان جلوگیری کنند.

گوگل امیدوار است با این ابزار، کودکان کمتری مورد سوءاستفاده جنسی قرار بگیرند و محیط وب و فضای مجازی پاک‌تر و سالم‌تر شود.

امیدواری به اینترنت امن‌تر

بسیاری از بنیادها و سازمان‌های حقوق بشری مانند «Internet Watch Foundation» از انتشار ابزار «Content Safety API» اظهار خوشحالی کردند و امیدوار هستند اینترنت امن‌تر شود.

مدیرعامل یک موسسه خیریه حمایت‌کننده از کودکان می‌گوید از انتشار این ابزار هیجان‌زده است چون اکنون فناوری می‌تواند به انسان‌ها در تشخیص و شناسایی سریع‌تر مجرمین آن هم در ابعاد بسیار گسترده‌ای کمک کند.

این ابزار می‌تواند اینترنت را برای هم دو گروه قربانی شونده‌ها و کاربران جدید امن‌تر کند. به علاوه، ابزار جدید AI گوگل می‌تواند تصاویر و سایت‌هایی که هنوز کشف و شناسایی نشده‌اند را هم نشان بدهد.

امروزه هوش مصنوعی و تکنیک‌های مبتنی بر آن مانند یادگیری عمیق، شبکه عصبی و یادگیری ماشینی روز به روز پیشرفت کرده و در حوزه‌های گوناگون و گسترده‌ای به کار گرفته می‌شوند.

دیروز هم خبری درباره ترمیم عکس‌ها و به طور مشخص چشمک زدن و بسته بودن چشم‌ها در تصاویر با کمک هوش مصنوعی و شبکه عصبی عمیق منتشر کردیم. این فناوری توسط فیسبوک توسعه داده شده است.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.