گوگل نسخه اندرویدی Socratic را منتشر کرد: ابزار هوش مصنوعی بسیار مفیدی برای درس خواندن دانش‌آموزان

0

احتمالا، کاربران آیفون و آیپد سال‌ها است با نرم‌افزار جالب و کاربردی Socratic آشنایی دارند. اپلیکیشنی که رتبه ۴ نرم‌افزارهای آموزشی اپل اپ‌استور را دارد و از امتیاز بالای ۴.۹ برخوردار است.

دانش‌آموزان و دانش‌جویان به طور گسترده‌ای از نرم‌افزارها و سرویس‌های گوگل استفاده می‌کنند. از نرم‌افزارهای آفیس آنلاین این شرکت بگیرید تا گوگل سرچ و تقویم برای ردگیری برنامه‌های خود.

اما گوگل به طور اختصاصی یک نرم‌افزار به نام Socratic برای مطالعه و آموزش دانش‌آموزان توسعه داده است. نرم‌افزاری که سعی می‌کند به صورت بصری به سوالات علمی آن‌ها پاسخ دهد، مسئله‌های مشکل را حل کرده و برخی مفاهیم علمی را با رسم شکل و گام‌به‌گام یاد دهد.

حالا، نسخه اندروید اپلیکیشن Socratic از ۱۲ فوریه روی فروشگاه گوگل پلی‌استور هم قرار گرفته است تا خیل عظیم دانش‌آموزان دستگاه‌های اندرویدی هم بتوانند با کمک این ابزار هوش مصنوعی، پیشرفت درسی داشته باشند.

اپلیکیشن Socratic می‌تواند بهترین منبع‌های آموزشی آنلاین را به دانش‌آموزان نشان دهد؛ پرسش‌های آن‌ها درباره حل یک مسئله ریاضی را جواب داده و برخی مفاهیم پیچیده را ساده‌تر بیان کند.

گوگل تمام ابزارهای بصری و هوش مصنوعی خود را در این برنامه با هم ترکیب کرده و در خدمت دانش‌آموزان قرار می‌دهد. مثلا، آن‌ها می‌توانند خیلی ساده و سریع از یک فرمول ریاضی عکس بگیرند تا نرم‌افزار Socratic را در اینترنت جست‌وجو کرده و انواع روش‌های حل آن را نشان دهد. نه تنها روش‌های سنتی و متنی بلکه ویدیوهای آموزشی مرتبط با آن هم نمایش داده خواهد شد.

هوشمندی بیشتر

نسخه‌های پیشین این نرم‌افزار هوشمندی کمتری داشتند و بیشتر یک اپلیکیشن ساده کنجکاوی بودند ولی اکنون با افزوده شدن Google AI می‌تواند انتظارات بسیار بالایی از آن داشت.

اگر دانش‌آموزی یک مفهوم درسی را در کتاب خود درست متوجه نشود؛ دیگر نیازی به معلم یا کمک مربی ندارد و فقط باید با گوشی یک عکس از آن مفهوم و صفحه گرفته و به برنامه Socratic بدهد.

ابزار هوش مصنوعی گوگل تا کنون بسیاری از مباحث و کتاب‌های درسی دانش‌آموزان مانند هندسه، ریاضیات، جبر، مثلثات، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، تاریخ، ادبیات و غیره را تجزیه و تحلیل کرده و به نرم‌افزار سقراط افزوده است.

گوگل می‌گوید تا کنون برای بیش از ۱۰۰۰ موضوع و مطلب درسی دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها، فهرست راهنمای کمکی ساخته و در دسترس کاربران قرار داده است. به این ترتیب، این نرم‌افزار نه تنها برای دانش‌آموزان، بلکه برای معلمان، محققان و متخصصان رشته‌های مختلف هم کاربردی شده است.

یکی دیگر از ویژگی‌های این اپلیکیشن، شکستن درس‌ها و مفاهیم بزرگ و پیچیده به یک سری درس و مفاهیم کوچک‌تر و ساده‌تر است تا راحت‌تر درک شوند.

اپلیکیشن Socratic را به طور رایگان برای اندروید و iOS از فروشگاه‌های گوگل پلی‌استور و اپل اپ‌استور دانلود کنید.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.