تعمیر آیفون ۱۰ اس مکس هزینه‌ای ۱۵۰ دلار بیشتر از خرید یک آیفون ۷ جدید دارد

0

آیفون ۱۰ اس مکس با قیمت ۱۰۹۹ دلار، گران قیمت‌ترین آیفون اپل است.

پس، هزینه تعمیر آن هم از هر آیفون دیگری بیشتر است و جای تعجب ندارد. اسمارت‌فون‌های اپل گران قیمت هستند و تعمیر آن‌ها نیز هزینه زیادی برای کاربران خواهد داشت.

اگر گارانتی یک ساله آیفون ۱۰ اس مکس تمام شود و بخواهید هزینه تعمیر این گوشی را به اپل بپردازید؛ این شرکت اعلام کرده است باید ۵۹۹ دلار بپردازید. اپل این هزینه را برای عنوان «other damage» دریافت می‌کند.

۶۰۰ دلار برای تعمیر یک اسمارت‌فون بسیار زیاد است. برخی از بهترین اسمارت‌فون‌های میان‌رده و حتی رده بالای دنیا قیمتی ۶۰۰ دلار دارند و شما می‌توانید به جای تعمیر آیفون ۱۰ اس مکس، یک گوشی جدید خریداری کنید.

به جای تعمیر؛ آیفون جدید بخرید

حتی می‌توانید یک آیفون جدید از اپل خریداری کنید. اواخر این هفته اپل اعلام کرد آیفون ۸ معرفی شده در سال ۲۰۱۷ را با قیمت ۵۹۹ دلار به فروش می‌ٰساند.

آیفون ۷ هم با کاهش قیمت چشم‌گیری روبرو شده و ۴۴۹ دلار است. یعنی به جای تعمیر آیفون ۱۰ اس مکس می‌توانید یک آیفون ۷ جدید خریداری کنید و ۱۵۰ دلار هم صرفه‌جویی داشته باشید.

این قیمت‌های به خوبی هزینه زیاد تعمیر آیفون جدید اپل را به رخ می‌کشد و خرید آن را با یک چالش جدید روبرو خواهد کرد. خریداران آیفون‌های ۱۰ اس مکس باید بدانند که در صورت خرابی یا شکسته شدن گوشی‌شان؛ متحمل چه هزینه‌ای می‌شوند.

البته؛ در بسیاری از کشورها بیمه‌ها و گارانتی‌هایی با هزینه ماهیانه چند دلار برای گارانتی کردن آیفون وجود دارد که می‌تواند کاربران را از پرداخت هزینه‌ای ۶۰۰ دلاری نجات دهد. یکی از این گارانتی‌ها با نام +AppleCare با هزینه ماهیانه ۱۰ دلار کمک می‌کند تعمیرات آیفون را بسیار ارزان‌تر انجام دهید.

آیفون ۱۰ اس مکس از صفحه‌نمایش سوپر امولد ۶.۴ اینچی با پردازنده A12 و ۴ گیگابایت رم سود می‌برد و در ظرفیت‌های ۶۴، ۲۵۶ و ۵۱۲ رویت خواهد شد. این آیفون از فناوری‌هایی مانند Smart DHR سود می‌برد که کیفیت عکس‌ها را بسیار بهتر از گذشته خواهد کرد

پیش‌فروش این اسمارت‌فون آغاز شده و از ۲۱ سپتامبر وارد بازار می‌شود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.