پیغام‌های هشدار ریاست‌ جمهوری از گوشی موبایل ترامپ ارسال نمی‌شوند

0

آژانس مدیریت بحران ایالات متحده (FEMA) روز چهارشنبه ویژگی «presidential alert» را به طور سراسری آزمایش کرد.

در این ویژگی رییس جمهور دولت امریکا می‌تواند یک پیام هشدار اضطراری را به طور بی‌سیم برای تمام تلفن‌های همراه و سیستم‌های مخابراتی فعال در این کشور ارسال کند.

این ویژگی برای مواقعی است که تمام شهرهای امریکا مورد حمله قرار می‌گیرند یا در معرض خطر عمومی و طبیعی هستند. این ویژگی سعی دارد یک پیام مهم را به طور سراسری برای تمام مردم ارسال کند.

FEMA روز سه‌شنبه طی یک نشست خبری به سوالات کاربران درباره این سیستم پاسخ داد که مهم‌ترین بخش آن مربوط به ارسال این پیام از گوشی رییس جمهور و توسط دونالد ترامپ است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

FEMA می‌گوید پیام‌های «presidential alert» توسط رییس جمهور و مثلا از گوشی تلفن همراه او ارسال نمی‌شوند. نباید انتظار داشت دونالد ترامپ یک روز صبح از خواب بیدار شود و یک پیام را با موبایل‌اش برای صدها میلیون گوشی تلفن همراه دیگر بفرستد.

FEMA هنوز نگفته است دقیقا چه مقام رسمی در کاخ سفید مسئول ارسال این پیام‌ها است و چه زمان‌ها و تحت چه شرایطی ارسال می‌شوند. FEMA می‌گوید این پیام از سیستمی شبیه به یک لپ‌تاپ ارسال می‌شود.

یک پیام هشدار و ده‌ها ابهام

مسئول این موضوع اطلاعاتی از نهادها و دستگاه‌های مختلف ایالات متحده دریافت کرده و با نظر مدیران کاخ سفید، یکی از چندین پیام از قبل نوشته و آماده شده را ویرایش و ارسال می‌کند.

برای دسترسی به این سیستم نیاز به گذرواژه است و متن پیام پیش از ارسال باید توسط دو مسئول بررسی و تایید شود.

این سیستم برای اولین بار در روز چهارشنبه مورد آزمایش قرار گرفته و دو پیام سراسری با کمک تمام اپراتورهای موبایل برای تمام گوشی‌ها ارسال شد. هر گوشی تلفن همراه فعالی در سراسر کشور امریکا این پیام را دریافت کرده و نمی‌تواند آن را غیرفعال کند.

گزارش‌های رسیده نشان می‌دهد حدود ۷۵ درصد گوشی‌ها این پیام‌ها را دریافت کردند و فقط گوشی‌هایی که خاموش بودند یا به طور همزمان در حال تماس بودند؛ موفق نشدند این پیام را مشاهده کنند.

در متن پیام صریحا گفته شده این یک آزمایش سراسری است و نیازی به انجام کار خاصی نیست. طبق قانون FEMA، این سیستم هر سه سالی یک بار باید به‌روزرسانی و آزمایش شود.

برخی رسانه‌ها پیشنهاد دادند نام این پیام هشدار سراسری و اضطراری تغییر کند و نام «presidential alert» گمراه‌کننده است. برخی رسانه‌ها هم دارند آموزش‌هایی برای عدم دریافت این پیام به کاربران‌شان می‌دهند.

به هر حال، هنوز ابهام‌ها و سوالات زیادی درباره این سیستم و پیام «presidential alert» مطرح است و رسانه‌های امریکایی در روزهای اخیر به شدت مشغول بحث و تبادل‌نظر پیرامون آن هستند.

منبع

   

پستهای اخیر

گالری عکس: تصور کنید که مشهورترین بناهای باستانی و ساختمان‌های مشهور، محلشان کاملا عوض می‌شد!

بسیاری از ما دست‌کم یک بنای باستانی مشهور دنیا را از نزدیک دیده‌ایم. حتی اگر بازدیدی از نزدیک رخ نداده باشد، باز هم همه می‌داند که برج ایفل کجاست، مجسمه آزادی در کجا واقع است و محیط پیرامونش تقریبا چطوری است. اما برای کی لحظه چشم‌هایتان…

السالوادور نه تنها معامله با بیت‌کوین را قانونی اعلام کرد؛ بلکه دنبال استخراج بیت‌کوین با انرژی آتش…

السالوادور اولین کشور در جهان است که یک رمزارز را پول رایج کشور شناخته و معامله با آن را آزاد و قانونی دانسته است. السالوادور با تصویب این قانون، تاریخ‌ساز شد ولی «نایب بوکله»، رئیس‌جمهور این کشور به همین اقدام بسنده نمی‌کند و دنبال…

فیلم سواران عدالت، وقتی گیک‌ها به جنگ قاتل‌ها می‌روند – Riders of Justice

دوران خوشی را که در دبیرستان عاشق احتمالات شده بودم، از یاد نمی‌برم. کلی کتاب خارج درس هم خریده بودم و به عنوان سرگرمی به مسائلشان فکر می‌کردم. اما اگر خوب فکر کنید ریاضیات یا همین دانش احتمالات می‌توانند با تحلیل دقیق اتفاقات دنیای…

برندگان جایزه عکاسی پولیتزر ۲۰۲۱: عکس‌های خبرگزاری AP از ناآرامی‌های آمریکا در پی قتل جورج فلوید و…

در پست قبلی فهرستی از برندگان پولیتزر 2021 را برایتان نوشته بودم. اما در این پست، به بازتاب بخش عکاسی پولیتزر 2021 می‌پردازم. در پولیتزر، برندگان بخش عکاسی در دو بخش اعلام می‌شوند: 1- در بخش عکاسی خبری فوری، برنده مسابقه اعضای…

فهرست برندگان جایزه پولیتزر ۲۰۲۱ اعلام شد: به رخ کشیدن شکوه روزنامه‌نگاری و رسانه‌های منتقد در برابر…

دنبال کردن اخبار مربوط به جایزه پولیتزر را همیشه دوست داشته‌ام. چون نگاهی به فهرست برندگان این جایزه معتبر روزنامه‌نگاری در هر سال، به ما خاطرنشان می‌کنند که روزنامه‌نگاری و کار رسانه وقاعی تا چه حد می‌تواند تاثیرگذار باشد و با کارهای…

یک اردک ناتوان به نام وادلز به لطف فناوری چاپ سه بعدی، صاحب پای مصنوعی شد

فقط انسان‌ها نیستند که از پروتزها یا اندام‌های مصنوعی استفاده می‌کنند. ما در سال‌های اخیر، خبرهای متعددی در مورد تولید اعضای مصنوعی مثلا برای گربه‌ها و سگ‌ها و فیل‌ها شنیده بودیم. اما این نخستین بار است که یک اردک هم صاحب پای مصنوعی می‌شود.…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.