نشانه‌ای از مصالحه شرکت‌های فناوری با ترامپ: ملاقات تیم کوک با ایوانکا ترامپ و داماد ترامپ

1

پنج‌شنبه تیم کوک در یک رستوران بسیار شیک ایتالیایی با ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر -همسر ایوانکا- یک شام مشترک صرف کرد. در این دیدار لیزا جکسون، تیم کوک را همراهی کرد. او در حال حاضر معاونت محیط زیست و اقدامات اجتماعی اپل را بر عهده دارد و عضو هیئت میره بنیاد کلینتون هم است.

شرکت‌های فناوری سیلیکون ولی که در انتخابات ریاست‌جمهوری تقریبا همه جانب هیلاری کلینتون را گرفته بودند، بعد از انتخاب غیرمترقبه ترامپ شوک‌زده شدند و مدتی لازم بود تا با شرایط جدید خود را تطابق بدهند. البته کوک و تعدادی از مدیران برجسته شرکت‌های فناوری کوتاه‌زمانی بعد از انتخابات در برج ترامپ با او دیدار کرده بودند.

ماه پیش، تیم کوک در یک نامه داخلی به کارمندان اپل تصریح کرده بود که قصد مصالحه دارد و به تعبیر خودش پیدا کردن جنبه‌های مشترک را سودبخش‌تر از فریاد زدن و هر دو پا را در یک کفش کردن می‌داند.

آن طور که شنیده می‌شود تیم کوک اصرار دارد که تنها بعد از عمل ترامپ به وعده انتخاباتی‌اش و پایین آوردن مالیات شرکت‌های بزرگ از ۳۵ درصد به ۱۵ درصد، تعدادی از خطهای مونتاژ محصولاتش را به خاک اصلی آمریکا بیاورد.

باید منتظر بمانیم تا ببینیم این مصالحه شکل خواهد گرفت یا نه.

منبع


 
1 نظر
  1. محمد می گوید

    این شرکتهای سیلیکون ولی به نظرم میتونن خیلی تاثیر گذارتر باشن نسبت به هالیوود یا موسیقی برای ایجاد تغییرهای عمده در سیاستها و برنامه های آمریکا، که به نوعی روی بقیه جهان هم اثر میذاره. دست کم فناوری میتونه یه بستر موثر برای ارائه محتوای خردمندانه باشه. یکی از خوبیای روی کار اومدن ترامپ میتونه این باشه که مردم توی این هشت سال (فکر میکنم دوره بعدی هم ترامپ انتخاب بشه) خوب دیدن و خوب شنیدن و خوب فکر کردن و پخش محتوای خوب و خردمندانه رو تمرین کنن تا دنیا رو بهتر بسازن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.