مرد مالزیایی توانسته هر ساله آیفون خود را بدون پرداخت یک پنی ارتقا دهد

0

شاید داستان‌هایی درباره کلاه‌برداری از شرکت‌های بیمه‌ای شنیده باشید. اینکه با تصادف‌های ساختگی یا آتش‌سوزی منزل سعی می‌کنند از شرکت‌های بیمه‌ای خسارت دریافت کنند.

حتی شاید داستان‌هایی درباره گم کردن و سرقت دستگاه‌های دیجیتالی گران‌قیمتی مانند لپ‌تاپ و اسمارت‌فون شنیده باشید که منجر به دریافت خسارت از شرکت بیمه‌کننده می‌شوند.

اما داستان مردی که با کلاه‌برداری، هر ساله آیفون خود را ارتقا دهد و جدیدترین آیفون روز دنیا را خریداری کند؛ حتما شنیدنی و باورنکردنی است.

یک مدیر بازاریابی در برج «bukit mertajam» کشور مالزی موفق شده از سال ۲۰۱۳ تا کنون بدون پرداخت یک پنی، آیفون خود را به مدل جدیدتر همان سال ارتقا دهد.

این مرد هر ساله آیفون خود را بیمه کرده و سپس با گزارش‌های ساختگی، ادعا کرده آیفون و دیگر تجهیزات او ربوده شده‌اند. به این طریق، با پولی که بابت جبران خسارت از شرکت بیمه دریافت کرده؛ وارد بازار شده و آیفون جدیدی خریداری کرده است.

جالب است که بدانید آیفون‌های سرقتی را هم به قیمت‌های بسیار خوبی در بازار فروخته و پول آن‌ها را در جیب‌اش گذاشته است.

ترفندی برای خرید آیفون‌های سال

در جدیدترین گزارش، این فرد مدعی شده است دو سارق با یک موتورسیکلت اپل آیفون ۱۰ اس مکس، آیپد پرو، مک‌بوک پرو و چندین وسیله ارزشمند دیگر را به سرقت بردند. ارزش اجناس سرقت شده نزدیک به ۲۶۱۸ دلار تخمین زده شده است.

اما زمانی که پلیس مالزی تحقیق درباره این سرقت را آغاز می‌کند؛ متوجه می‌شود این فرد هر ساله گزارش یک سرقت به این اداره داده و جالب اینکه در هر سرقت هم یک گوشی آیفون دزدیده شده است.

پلیس این مدیر بازاریابی را فراخوانده و از او بازجویی می‌کنند. وی اعتراف می‌کند که هر ساله به دروغ گزارش سرقت به پلیس داده تا بتواند از شرکت بیمه‌ای خود خسارت دریافت و آیفون مدل جدیدتری خریداری کند.

او گوشی‌های آیفون و دیگر دستگاه‌های خود را در سایت lowyat.net فروخته و سپس ادعا می‌کرد که آیفون‌اش سرقت شده است. در آخرین نمونه، گوشی آیفون ۱۰ اس مکس خود را روی این سایت به قیمت ۱۱۹۶ دلار فروخته است.

البته، او با خسارت دریافت شده از بیمه انواع دستگاه‌های جدید دیگر غیر از آیفون هم خریداری کرده است.

مورد بسیار عجیب این داستان واقعی، شرکت بیمه‌ای است که هر ساله به این فرد خسارت سرقت آیفون داده است و هیچ‌گاه شک نکرده شاید این سرقت‌ها و گزارش‌ها جعلی و کلاه‌برداری باشند.

اگرچه این روش ارتقای گوشی آیفون بسیار زیرکانه و جذاب است ولی ما به خوانندگان در ایران توصیه نمی‌کنیم چون نه شرکتی بیمه‌ای یافت می‌شود که آیفون گارانتی کند و نه شرکت بیمه‌ای یافت می‌شود که خسارت سرقت بدهد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.