سرویس پرداخت موبایلی «ونمو»، حالا تبدیل به راهی برای پرداخت هزینه مواد مخدر شده!

0

مطابق خبری که سایت کوارتز منتشر کرده، نظرسنجی انجام شده از ۱۲۰۰ دانشجوی آمریکایی نشان می‌دهد که حدود ۴۰۰ نفر آنها از سرویس پرداخت موبایلی ونمو  Venmo برای خرید موارد مخدر استفاده کرده‌اند.

متأسفانه یکی از سوء استفاده‌هایی که سامانه‌های پرداخت آنلاین یا واحدهای پول اینترنتی می‌شود، همین مسئله خرید و فروش‌‌های غیرقانونی است.

ونمو را دو دانشجوی هم‌خانه دانشگاه پنسیلوانیا به نام‌های اندرو کورتینا و اکرام ماگدون اسماعیل در سال ۲۰۰۹ تأسیس کردند. ایده این کار وقتی به ذهنشان رسید که در یک سفر دسته چک خود را به همراه نبرده بودند.

این سرویس در سال ۲۰۱۳ توسط پی پل خریداری شد. جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۶، میزان تبادل مالی با ونمو چقدر بوده است: رقم باورنکردنی ۱۷.۶ میلیارد دلار. (مقایسه کنید با میزان تبادل بهترین بانک داخلی ما!)

در همین نظرسنجی ۲۵۰ دانشجو هم اعلام کردند که از ونمو برای قمار استفاده می‌کرده‌اند.

البته چنین فعالیت‌هایی برخلاف قوانین مصرح سایت ونمو است و ونمو به محض آگاهی جلوی چنین فعالیت‌هایی را می‌گیرد. اما بعید است که وقتی شما راهی برای تابلدل آسان پول ایجاد کنید، مورد سوء استفاده قرار نگیرد.

و این مسئله حتی چیزی که شائبه وجود آن گریبان سرویس‌های پرداخت داخلی ایرانی را هم می‌گیرد و موجب اختلالاتی در سرویس‌دهی آنها می‌شود.

حالا سؤال این است که باید به این بهانه جلوی چنین سرویس‌هایی را گرفت یا راه‌هایی برای یاری رساندن به آنها و شناسایی افراد متخلف پیدا کرد.

 

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.