قاچاقچی بزرگ مواد مخدر به تصویر کشیده شده در سریال Narcos: Mexico دستگیر شد

0

رافائل کارو کوینترو، که نقش او در قتل و شکنجه یک مامور مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده در سال ۱۹۸۵ در سریال درام نتفلیکس Narcos: Mexico به تصویر کشیده شده بود، توسط یک کارگروه مشترک پلیسی و حقوقی دستگیر شده است.

کوینترو یکی از بنیانگذاران کارتل گوادالاخارا بود که یکی از قدرتمندترین سازمان‌های قاچاق مواد مخدر در مکزیک در دهه ۱۹۸۰ به شمار می‌رفت.

سریال نتفلیکس بر روز‌های اولیه کارتل‌های مواد مخدر مکزیک متمرکز بود. چندین گروه بزرگ مواد مخدر در این زمان متحد شدند و عملیات را از قالب گروه‌های جدایی از تولیدکنندگان و دلالان سازمان یافته به یک تجارت پیچیده چند ملیتی ارتقادادند. در این سریال، نقش کوئینترو را تنوچ هوئرتا ایفای بازی می‌کرد.

این گروه خشن به خاطر شکنجه و کشتن مامور اداره مبارزه با مواد مخدر، کیکی کامارنا، بدنام بود. کارو کوینترو از جمله کسانی بود که به خاطر آن نقل متهم شده بود.

کارو کوینترو ۲۸ سال را در قتل کامارنا در زندان گذراند، اما در سال ۲۰۱۳ توسط یک قاضی مکزیکی در یک رویه به ظاهر حقوقی آزاد شد و باعث شرمساری دولت قبلی شد.

به گفته مقامات آمریکایی، او سپس ناپدید شد و ظاهراً به عنوان بخشی از کارتل سینالوآ به قاچاق مواد مخدر بازگشت. او در لیست ۱۰ نفر از افراد تحت تعقیب FBI قرار داشت و جایزه‌ای ۲۰ میلیون دلاری برای سرش گذاشته شد که یک رکورد برای یک قاچاقچی مواد مخدر بود.

مایک ویگیل، رئیس سابق عملیات بین‌المللی DEA، گفته: «این احتمالاً یکی از مهم‌ترین دستگیری‌های دهه گذشته از نظر اهمیت برای پلیس مواد مخدر یا DEA است.»

دولت ایالات متحده از دستگیری کارو کوینترو استقبال کرد و خواستار استرداد وی شده . خوان گونزالس، مشاور ارشد آمریکای لاتین در کاخ سفید در توییتر گفت: «این یک اقدام بسیار بزرگ است.»

نیروی دریایی مکزیک گفته کارو کوینترو در شهر Choix در ایالت شمال غربی سینالوآ، یکی از مناطق مرکزی قاچاق مواد مخدر مکزیک، دستگیر شد. نیروی دریایی گفت که او توسط یک سگ شکاری جستجوگر نژاد بلادهاند به نام مکس پیدا شده!

منبع: ددلاین

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.