یک فروشنده مواد مخدر با شناسایی اثر انگشت‌اش در عکس واتساپ دستگیر شد

0

انتشار یک عکس ساده در واتساپ باعث لو رفتن و دستگیری یک فروشنده مواد مخدر شد.

مدت‌ها است رسانه‌ها از قدرت هوش مصنوعی و امکان اسکن اثر انگشت از روی تصاویر و عکس‌های دیجیتالی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و اینترنت سخن می‌گویند.

حالا اجازه بدهید یک نمونه واقعی این اتفاق را با هم بخوانیم تا توانایی فناوری در شناسایی افراد از ورای عکس‌های بسیار ساده و معمولی را بهتر درک کنیم.

یک فروشنده مواد مخدر؛ عکسی از قرص‌های اکستازی در دست‌اش را روی واتساپ برای دیگران ارسال می‌کند تا از این طریق بازاریابی کرده باشد.

اما پلیس شهر ولز به سرعت وارد عمل شده و با کمک پزشک قانونی و شناسایی اثر انگشت دست درون عکس؛ به ۱۱ نفر متهم باسابقه مشکوک می‌شود و سریعا دستور بازداشت‌شان صادر می‌گردد.

در نهایت، اثر انگشت یکی از این افراد با اثر انگشت درون عکس واتساپ تطابق پیدا می‌کند و این‌گونه دستگیر می‌شود. این، اولین نمونه از دستگیری خلاف‌کاران یا فروشندگان مواد مخدر از طریق شناسایی اثر انگشت در عکس است.

پلیس شهر ولز ابتدا این عکس را روی تلفن همراه یک فرد دستگیر شده دیگر پیدا کرده و از این طریق به دنبال فروشنده اصلی قرص‌های اکستازی می‌گردد.

امروزه، عکس‌های منتشر شده می‌توانند به طور بالقوه بهترین شاهد باشند چون فناوری‌های پیشرفته به افسران پلیس این توانایی را می‌دهد که مجرمان را از روی این عکس‌ها ردگیری و شناسایی کنند و برای دادگاه نیز یک ادله محکم و قابل استناد هستند.

پیش‌بینی می‌شود در آینده، بسیاری از مجرمان از روی عکس‌های منتشر شده در رسانه‌ها و اینترنت شناسایی شوند. همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، تنها مشخص بودن بخش بسیار کوچکی از یک انگشت در عکس کافی بوده تا بخش پشتبانی علمی پلیس ولز بتواند مجرم را شناسایی کند.

منبع


مطالب دسته سرگرمی سایت یک پزشک را بخوانید.

نمونه‌هایی از مطالبی که پیشنهاد می‌کنیم:

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.