این دانشجوی مالزیایی مجبور شد ۲۴ ساعت تمام در بالای درخت زندگی کند تا سیگنال وای فای برای تکمیل امتحانش داشته باشد!

0

برای ما، شاید داستانی که نقل خواهم کرد به عجیب و غریبی فرنگی‌ها نباشد. همه ما اینترنت دیال آپ با کیفیت خیلی بد، اختلالات شبکه، برقرار نشدن اینترنت موبایلی و قطع شدن سراسری اینترنت (چنان که افتد و دانی!) را تجربه کرده‌ایم و بسیار پیش آمده که مجبور شده باشیم برای دریافت سیگنال، در گوشه‌ای از اتاق کز کنیم یا مودم همراه خود را در آن نقطه جادویی به خصوص قرار بدهیم!

اما صرف‌نظر از این موارد، داستان دانشجویی هب نام وِووناه موسبیین بسیار جالب است. او دانشجوی دانشگاه صباح مالزی است.

از زمانی که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برای کنترل کرونا شروع شد، او در محیط آنلاین فعال شد و ویدئوهای جالبی در یوتیوب قرار داده است.

حالا که به تدریج جریان بازگشت زندگی به روال عادی، شروع شده، فصل امتحانات دانشگاه‌ها هم شروع شده و وِووناه هم خودش را برای این امتحانات کاملا آماده کرده بود.

اما او یک مشکل داشت: مشکل دسترسی به اینترنت.

این مشکل آنقدر حاد شد که او مجبور شد آلونکی بر فراز یک درخت بسازد تا با خیال راحت به آنجا پناه ببرد و سیگنال خوب بگیرد!

گرچه یک بار این ترفند او به خاطر بارش باران شدید و تندباد ناکام ماند و آلونک‌اش خراب شد، اما او ناامید نشد و دوباره کارش را از سر گرفت.

او در این آلونک خود را مجهز به گوشی موبایل، پاوربانک، بطری‌ها آب، مواد غذایی و البته پشه‌بند کرده است.

تمام شد؟!

خیر! یک دشواری دیگر او ترش از زنبورهای سرخی است که در آسیای شرق و جنوب شرقی، افراد زیادی را هلاک کرده‌اند و گزارش شده که امسال ۵۰ نفر به خاطر آنها، فوت شده‌اند! به همه اینها صدای زوزه جانوران جنگل را هم باید اضافه کنید که او را شب‌های بی‌خواب می‌کنند.

باز هم ادامه بدهیم؟!

خانواده او خانواده زحمتکش روستایی هستند و به محض غروب آفتاب می‌خوابند؛ چرا که اصلا خانه آنها برقی ندارد. حالا اینکه او چطور وسایلش را شارژ می‌کند، دقیقا در منبع این مقاله نوشته نشده.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.