همبرگر گیاهی Impossible 2.0 رونمایی شد: طعم واقعی گوشت گاو بدون هیچ‌گونه هورمون حیوانی

0

همبرگرهای بدون گوشت Impossible در سال ۲۰۱۶ معرفی شدند. همبرگرهایی که برای گیاه‌خواران و افرادی که دوست ندارند گوشت واقعی بخورند تهیه شده ولی طعم و بوی یک همبرگر گوشتی را می‌دهند.

مردم برای سال‌های طولانی عاشق همبرگرهای گوشتی آن هم گوشت گاو بودند و تصور خوردن یک همبرگر بدون گوشت یا همبرگری که می‌خواهد ادای گوشت را در بیاورد؛ برایشان سخت بود.

اما این نوع همبرگرها به تدریج طرفدارانی پیدا کردند و مردم با آزمایش طعم آن متوجه شدند آن‌قدرها هم بدمزه نیست. در واقع، بسیاری از مردم شک نمی‌کردند در این همبرگرها واقعا گوشت گاو استفاده نشده است.

حالا، شرکت Impossible Foods در نمایشگاه CES 2019 از نسل دوم همبرگرهای بدون گوشت خود به نام Impossible Burger 2.0 رونمایی کرد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

مزه همبرگرهای Impossible جدید آن‌قدر به گوشت گاو واقعی نزدیک شده است که نه تنها تشخیص آن برای مردم سخت است؛ بلکه تصور می‌کنند دارند یک همبرگر با بهترین گوشت گاو در دنیا را می‌بلعند.

جایگزین گوشت واقعی در غذاهای دیگر

شرکت Impossible Foods با اصلاحات جزیی و کوچکی در نسخه اصلی همبرگرهای Impossible سعی کرده مزه و شکل ظاهری آن‌ها را به همبرگرهای گوشتی واقعی نزدیک‌تر یا شاید هم مشابه آن‌ها کند.

آن‌ها از مخمرهایی استفاده کردند طعم گوشت پخته را تقلید می‌کنند. این همبرگرها هیچ‌گونه مواد مصنوعی چسبنده یا لزجی ندارند و از هورمون‌های حیوانی یا آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده نمی‌کنند.

شکل ظاهری این همبرگرها نیز بهبودهایی یافته است. بافت گوشت بسیار بهتر و طبیعی‌تر نشان داده می‌شود. نرم و آب‌دار بوده و به راحتی با دندان بریده می‌شود و قابل هضم است.

خبرنگارانی از نشریات سی‌نت و انگجت که این نوع همبرگرهای گیاهی و بدون گوشت را مزه مزه کردند؛ از طعم واقعی و بسیار خوشمزه آن‌ها صحبت می‌کنند و اینکه شما احساس خواهید کرد یک استیک عالی را گاز می‌زنید.

خبرنگار انگجت می‌گوید این یک ارتقای بزرگ است. بهترین جایگزین برای گوشت‌های طبیعی است و بسیار سخت می‌شود باور کرد که در این همبرگر واقعا گوشت استفاده نشده است.

سازنده این گوشت مصنوعی می‌گوید نه تنها در همبرگر، بلکه در سایر غذاها مانند خورشت‌ها هم می‌شود از این ترکیب استفاده کرد.

قرار است همبرگرهای Impossible 2.0 از هشتم ژانویه به آرامی وارد رستوران‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی کشور امریکا شوند. در ابتدا؛ ۱۲ رستوران این نوع همبرگرها را تهیه می‌کنند و تا پایان ماه فوریه در بیشتر غالب رستوران‌های همکار Impossible Burger قابل سفارش است.

گفتنی است مردم می‌توانند در فروشگاه‌های مواد غذایی ایالات متحده هم این گوش مصنوعی را به قیمت گوشت گاو خریداری و خودشان اقدام به تهیه همبرگر کنند.

منبع: + و +

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.