چگونه در آیفون ویدیوهای افقی ضبط شده را بچرخانیم؟

0

سال‌ها است که اسمارت‌فون‌ها فیلم‌های عمودی می‌گیرند و تقریبا به یک استاندارد در این حوزه تبدیل شده است.

اما اکنون برخی از اپلیکیشن‌ها تنظیماتی برای گرفتن فیلم‌های افقی یا پرتره دارند. به علاوه، برخی اوقات کاربران دوست دارند از مناظر طبیعی یا برخی مراسم‌ها به صورت افقی فیلم‌برداری کنند تا از تمام فضای صفحه‌نمایش استفاده کرده باشند.

خوش‌بختانه، در آیفون ترفندهایی برای رفع این مشکل وجود دارد. اگر به طور اشتباهی یک فیلم افقی گرفتید؛ اصلا نگران نباشید و راهنمای ما برای چرخاندن فیلم‌ها را بخوانید:

بهترین اپلیکیشن برای چرخاندن فیلم‌ها در آیفون، اپ رایگان iMovie خود اپل است. البته، مراحل این کار در iMovie مقداری طولانی و پیچیده است ولی باز هم به نظر ما بهتر از اپلیکیشن‌های ثالث عرضه شده روی اپ‌استور است.

چگونه ویدیوها را با iMovie بچرخانیم؟

۱- اگر برنامه iMovie را روی آیفون نصب شده ندارید؛ وارد اپ استور شده و این نرم‌افزار را جست‌وجو کنید. سپس، روی کلید Get زده و آن را نصب کنید.

۲- اپلیکیشن iMovie را باز کرده و روی Create Project بزنید.

۳- روی Movie ضربه بزنید.

۴- روی گزینه Create Movie در پایین صفحه‌نمایش ضربه بزنید.

۵- حالا روی گزینه « to add videos+» ضربه زده و بعد روی گزینه‌های Video و All بزنید. با دو بار ضربه زدن روی فیلم مورد نظرتان که باید چرخیده شود؛ آن را انتخاب کنید.

۶- حالا باید ویدیوی موردنظر را بالای تایم‌لاین مشاهده کنید. دو انگشت خود یا یک انگشت به همراه انگشت شصت خود را روی ویدیو گذاشته و به سمت راست یا چپ بچرخانید تا ویدیو به طور کامل چرخیده شود. نگران نباشید چون می‌توانید دوباره با یک چرخش آن را به حالت اولیه برگردانید.

۷- اگر از چرخش ویدیو راضی هستید؛ روی گزینه Done در بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید.

۸- در نهایت، روی آیکون اشتراک‌گذاری (آیکون دارای علامت فلش روی بالا در پایین وسط صفحه) ضربه بزنید و مکان ذخیره شدن فیلم را مشخص کنید.

اگر اپلیکیشن iMovie را نصب شده روی آیفون خود داشته باشید؛ می‌توانید با کمک یک افزونه در برنامه Photos نیز ویدیوها را ویرایش و چرخش دهید. مراحل کار به صورت زیر است:

۱- برنامه Photos را باز کنید و به دنبال ویدیویی بگردید که می‌خواهید چرخانده شود.

۲- از بالا سمت راست روی گزینه Edit بزنید.

۳- در پایین صفحه روی آیکون دایره دارای سه نقطه ضربه زده و بعد برنامه iMovie را انتخاب کنید.

۴- اگر نام اپلیکیشن iMovie در این بخش نبود؛ روی گزینه More زده و آن را فعال کنید.

۵- حالا نوبت به چرخانده فیلم می‌رسد. مانند برنامه  iMovie دو انگشت خود را روی فیلم قرار داده و به سمت راست یا چپ آن‌قدر بچرخانید تا به طور کامل عملیات چرخش انجام شود.

۶- روی Done ضربه بزنید و محل ذخیره‌سازی ویدیو را مشخص کنید.

اپلیکیشن‌های ثالث جایگزین iMovie

در اپ‌استور چندین اپلیکیشن برای چرخش ویدیوها در آیفون وجود دارد که می‌توانند جایگزین اپ iMovie شوند. از جمله می‌توان به اپلیکیشن رایگان «Video rotate + flip video easy» اشاره کرد که به سادگی می‌تواند ویدیوها را بچرخاند ولی تنظیمات آن کمی آزاردهنده هستند.

اگر می‌خواهید به طور مرتب ویدیوهای خود را بچرخانید؛ بهتر است نرم‌افزاری مانند «Video Rotate and Flip» را با قیمت ۱ دلار خریداری و نصب کنید. این اپلیکیشن به صورت افزونه هم در نرم‌افزار Photos ظاهر می‌شود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.