هک خنده‌دار دوربین گوشی برای ضبط همزمان فیلم‌های عمودی و افقی

0

برای کاربران شبکه‌های اجتماعی، فیلم‌برداری افقی یا عمودی یک دردسر و چالش بزرگ است. برخی شبکه‌های اجتماعی از ویدیوهای عمودی و برخی دیگر از ویدیوهای افقی پشتیبانی می‌کنند.

اگرچه اکنون اینستاگرام از ویدیوهای افقی پشتیبانی می‌کند ولی باز هم ویدیوهای عمودی بهتر دیده می‌شوند. شبکه اجتماعی تیک‌تاک فقط از ویدیوهای عمودی پشتیبانی می‌کند و یوتیوب در بهترین حالت از ویدیوهای تمام صفحه افقی پشتیبانی می‌کند.

اگر شما یک خالق محتوای جدی برای شبکه‌های اجتماعی باشید؛ دایما باید ویدیوها را متناسب با هر شبکه اجتماعی ویرایش و اندازه کنید. کاری بس مشکل و طاقت‌فرسا که گاهی اوقات هم نتیجه‌بخش نیست و در نهایت فیلمی که عمودی است؛ برای مصارف افقی اصلا بهینه نمی‌شود.

اما کاربران شبکه‌های اجتماعی به راحتی زیر بار این محدودیت‌ها نمی‌روند و دست به هر ابتکار و خلاقیتی برای عبور از این چالش خواهند زد؛ حتی اگر این ایده آن‌ها مسخره و خنده‌دار باشد و فقط با یک کِش پلاستیکی اجرا شود.

یک خبرنگار سایت Vox با انتشار عکسی در توییتر، از ایده خنده‌دار یک کاربر شبکه‌های اجتماعی برای فیلم‌برداری همزمان مناسب دو رسانه تیک‌تاک و یوتیوب پرده‌برداری کرده است. نام این کاربر اعلام نشده است و ناشناس است ولی ایده‌اش به شدت کاربردی است و معادلات را تغییر می‌دهد.

شما به دو تلفن همراه رده بالا و یک باند یا کِش پلاستیکی نیاز دارید. هر دو اسمارت‌فون را باید به یکدیگر گره بزنید یا محکم ببندید ولی یک گوشی در وضعیتی باشد که فیلم‌برداری عمودی و دیگری در وضعیتی که فیلم‌برداری افقی بکند.

در این شرایط، می‌توان به طور همزمان از یک صحنه یا سوژه فیلم‌برداری عمودی و افقی داشت. هزینه شما دو برابر می‌شود چون باید دو گوشی داشته باشید ولی برای همیشه از دردسرهای فیلم‌های عمودی و افقی خلاص شده‌اید.

منتظر فناوری بمانیم یا کِش با خود ببریم؟

بسیاری از کاربران دو اسمارت‌فون دارند و این موضوع نمی‌تواند چندان مشکل باشد. فقط باقی می‌ماند یک کش یا باندی که دو گوشی را به صورت برعکس به هم ببندید و همزمان شاترهای فیلم‌برداری آن‌ها را فشار دهید.

چندین کاربر شبکه‌های اجتماعی به توییت گزارشگر Vox واکنش نشان دادند و از ایده‌های خلاقانه خود برای رفع این مشکل گفتند تا مشخص شود شبکه‌های اجتماعی بستری برای به حرکت درآوردن ایده‌ها و هک‌های کاربران است.

مثلا، یک کاربر شبکه‌های اجتماعی از آرزوی خود سخن گفته که اپل از سنسورهای مربعی چند وجهی در آیفون‌های آینده سود ببرد تا مشکل فیلم‌برداری عمودی یا افقی به طور کامل حذف شود.

سامسونگ هم از صفحه‌نمایش‌هایی پرده‌برداری کرده است که قابل حرکت بوده و نسبت به وضعیتی که قرار می‌گیرند؛ فیلم‌ها را عمودی یا افقی نمایش می‌دهند.

می‌توانیم امیدوارد باشیم به‌زودی فناوری مشکل را حل کند یا اینکه همیشه یک باند پلاستیکی در جیب و کیف خود داشته باشیم.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.