قیمت اولین و آخرین مدل‌های بنز‌ E200 در دیوار – پدر و پسر بنز‌ E200 را در دیوار قیمت کن

0

رپورتاژ

کلاس E از محصولات مرسدس بنز ، به خصوص مدل E200  شباهت زیادی از نظر طراحی ظاهری و داخلی به محصولات سری S کلاس و C کلاس دارد. البته این شباهت‌ها در کلیت است. اگر کمی بنز شناس باشید و موارد فنی هم برای شما مهم باشند، خیلی زود متوجه تفاوت‌ها می‌شوید. در این متن سعی در روشن کردن همین تفاوت‌ها برای راحتی تصمیم شما در خرید بنز    E200 داریم. در واقع شرکت مرسدس بنز چند سال اخیر تصمیم به نزدیک‌ کردن کلاس‌های مختلف خودروهای خود کرده است تا هر خودرویی فارغ از رده‌بندی‌اش نماد اصالت و لوکس بودن باشد. پس این شباهت کاملا ارادی اعمال شده است.

قدرت و ضعف بنز E200

سری E با تمام شباهت‌هایش به دو کلاس دیگر، از نظر آیرودینامیک از آنها برتری دارد. به لطف دقت به آیرودینامیک خودرو و استفاده از سیستم توربو، می‌توانید در ۷.۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسید. موتور بنز  E200 ۴ سیلندری توربوشارژ با حجم ۲ لیتر است که می‌تواند قدرت ۱۸۳ اسب بخار را تولید کند و به گشتاور ۳۰۰ نیوتون متر برسد. این موتور یکی از ضعیف‌ترین موتورهای مرسدس بنز در کلاس خودرویی سدان است. موتورهای دیگری نیز برای این مدل وجود دارند، اما افرادی  که خرید بنز E200 صفر جدید را اولویت قرار داده‌اند فقط می‌توانند مدل ۴ سیلندری را بخرند. در واقع آخرین سری وارد شده به کشور مدل ۴ سیلندری است.  همچنین طبق ادعای شرکت وارد کننده، محصولات ۲۰۱۷ به صورت رسمی وارد شدند و برای آنها گارانتی ارائه می‌شود. مصرف مدل ۴ سیلندر به صورت ترکیبی برای هر ۱۰۰ کیلومتر ۶ لیتر است. این خودرو کمتر از کلاس S و C   بنزین می‌سوزاند.

فرمان‌پذیری در حد یک خودروی لوکس مهیا شده و حتی این خودرو مواردی مانند چراغ جلوی‌ هوشمند، رادار عملکرد خودروی جلویی، تغییر لاین خودکار با سیستم سنسورهای ۳۶۰ درجه دور خودرو دارد. صحبت درباره‌ی ایمنی این خودرو اضافه گویی است، زیرا کسی به امنیت و کیفیت محصولات آلمانی‌ها شک ندارد. این خودرو تمام ۵ ستاره‌ی موسسه‌ی ایمنی سنجی یورو انکپ را از آن خود کرد. روشنایی نور چراغ‌های جلو را LED–ها تامین می‌کنند. این چراغ‌های هوشمند قادرند با توجه به خودروهای روبه‌رویی نور را کم و زیاد کنند تا از کور کردن دید راننده‌ی جلویی و یا اذیت کردن چشمانش جلوگیری شود. سیستم نور پیشرفته از ۸۴ LED در سه ردیف تشکیل شده و بسیار دقیق عمل می‌کند.

چند بخرم؟ 

قیمت خرید بنز E200 صفر مدل ۲۰۱۷ به حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان می‌رسد. مدل ۲۰۱۶ با کارکرد حدود ۳۰ الی ۴۰ هزار کیلومتر را می‌توانید حدود یک میلیارد بخرید. مدل‌های ۲۰۱۴ در حال حاضر حدود ۷۰۰ الی ۸۰۰ میلیون معامله می‌شوند. ب‌ام‌و سری ۵ رقیب اصلی و قوی این بنز در بازار ایران است. ب‌ام‌و سری ۵ صفر را در بازار امروز می‌توانید یک میلیارد و نیم بخرید. بسیاری از منتقدان خودرویی معتقدند که ارزش خرید ب‌ام‌و در مقایسه با بنز بیشتر است، اما در عمل انتخاب بین این دو برند به سلیقه‌ی مشتری بستگی دارد. اگر به خودروهای کلاسیک علاقه‌مند هستید، باید بدانید که در حال حاضر حتی مدل‌های قدیمی از بنز E200 هم در سایت دیوار وجود دارند که می‌توان آنها را با قیمتی زیر ۲۰۰ میلیون خرید.

 

منبع  : ویرلن

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.