مایکروسافت سیاست قطع اتصال تجهیزات ذخیره‌سازی USB در ویندوز ۱۰ را تغییر داد؛ چگونه بهترین روش را انتخاب کنیم؟

0

مایکروسافت روش قطع اتصال ویندوز ۱۰ از دستگاه‌های ذخیره‌سازی USB و Thunderbolt را تغییر داده است.

این تغییر شامل درایوهای USB بند انگشتی، درایوهای خارجی، هارددیسک‌های خارجی، حافظه‌های فلش و هر دستگاهی است که از طریق درگاه USB یا Thunderbolt اطلاعات را میان کامپیوتر و اسمارت‌فون جابه‌جا می‌کرد.

این تغییر از به‌روزرسانی شماره ۱۸۰۹ ویندوز ۱۰ در اکتبر ۲۰۱۸ آغاز شده است.

چرا این موضوع مهم است؟

تا کنون، سیاست پیش‌فرض در تمام نسخه‌های ویندوز مایکروسافت، قطع اتصال یک درایو ذخیره‌سازی USB براساس تنظیمات «Better performance» بود.

اما از ویندوز ۱۰ نسخه به‌روزرسانی ۱۸۰۹ تنظیمات «Quick removal» برای قطع ارتباط استفاده می‌شود که دو تغییر مهم نسبت به «Better performance» دارد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

رویکرد «Better performance» به این معنی است که سیستم‌عامل ویندوز عملیات قطع ارتباط دستگاه ذخیره‌سازی USB و اطلاعات تبادل شده را طوری مدیریت می‌کرد که بهترین کارایی حاصل شود. این مدیریت شامل کش کردن اطلاعات در حال انتقال یا باز شده و آماده‌سازی برای کار خاصی بود.

هر کاربری که می‌خواست ارتباط یک درایو USB را با ویندوز ۱۰ قطع کند؛ باید عملیات «Safely Remove Hardware» را انجام می‌داد که منجر به حذف دستی دستگاه متصل شده به سیستم‌عامل می‌شد.

همه ما کم و بیش با این روش امن و مطمئن آشنایی داریم و از آن استفاده کردیم.

اما در روش «Quick removal» که از ویندوز ۱۰ نسخه ۱۸۰۹ استفاده می‌شود؛ قطع اتصال درایو USB از ویندوز ۱۰ بدون طی کردن عملیات «Safely Remove Hardware» انجام می‌شود. متاسفانه، این تنظیم هم‌اکنون به عنوان پیش‌فرض ویندوز ۱۰ قرار دارد.

در این روش اطلاعات در حال انتقال کش نمی‌شوند و بنابراین سرعت انتقال اطلاعات کندتر است. به طور مشخص، این روش ساده‌تر و سریع‌تر است ولی ممکن است مدت زمان انتقال اطلاعات طولانی‌تر شود.

تغییر ویندوز ۱۰ برای استفاده از رویکرد «Better performance»

مایکروسافت به کاربران اجازه می‌دهد حالت پیش‌فرض «Quick removal» را برای هر دستگاه تغییر دهند.

این تغییر برای افرادی مناسب است که دایم در حال استفاده از هارددیسک‌های اکسترنال هستند یا اینکه فایل‌های مهم و حساسی مانند پاورپوینت‌‌های جلسات و ارائه‌ها را روی حافظه فلش ذخیره می‌کنند. این افراد نیاز دارند انتقال اطلاعات به روشی امن‌تر، سریع‌تر و بدون هیچ‌گونه مشکلی صورت گیرد.

کاربران می‌توانند برای هر دستگاه ذخیره‌سازی USB یا Thunderbolt این تنظیم را انجام دهند ولی باید بدانند در هر بار اتصال دستگاه به ویندوز ۱۰، باید مراحل «Safely Remove Hardware» را طی کنند. مراحل این تنظیم به شکل زیر است:

۱- دستگاه ذخیره‌سازی را به کامپیوتر یا لپ‌تاپ مبتنی بر ویندوز ۱۰ نسخه ۱۸۰۹ متصل کنید.

۲- روی منوی Start راست کلیک و File Explorer را انتخاب کنید.

۳- در پنجره File Explorer، نام یا برچسب دستگاه ذخیره‌سازی خود را پیدا کنید (برای مثال :(USB Drive (D در تصویر زیر)

۴- دوباره روی منوی Start راست کلیک کرده و گزینه Disk Management را کلیک کنید.

۵- از بخش پایین پنجره Disk Management، روی نام یا برچسب دستگاه ذخیره‌سازی مورد نظر راست کلیک کرده و Properties را بزنید.

۶- Policies را انتخاب کنید و بعد سیاست قطع اتصال دلخواه خود برای آن دستگاه ذخیره‌سازی را تیک بزنید. بعد OK کنید.

از حالا، فقط برای این دستگاه ذخیره‌سازی از روش «Better performance» استفاده می‌شود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.