برندگان پولیتزر ۲۰۱۹ اعلام شدند: عکس‌هایی از پناهجویان آمریکایی مرکزی و فجایع یمن در قسمت عکاسی برنده شدند

0

هر سال به هنگام اعلام برندگان جایزه پولیتزر، شوقی در همه روزنامه‌نگاران ایجاد می‌شود. این جایزه یک قدردانی و بزرگداشت از روزنامه‌نگاری در سطح عالی و واقعی خود است.

روزنامه‌نگاری را خیلی‌ها شاید گاهی با نقل قول خبرهای خشک مراجع رسمی و خبرگزاری‌های دولتی و مصاحبه‌های کم‌محتوای مقامات اشتباه بگیرند. خیلی‌ها هم روزنامه‌نگار را با یک ستون‌پر‌کن صفحات اشتباه می‌گیرند.

در صورتی که روزنامه‌نگاری یعنی دانش‌افزایی، تولید مقاله محققانه و پژوهشی. روزنامه‌نگاری واقعی یکی از بنیان‌های دموکراسی است و طبیعی است که خیلی جاها این سبک روزنامه‌نگاری تحمل نمی‌شود.

سرانجام برندگان پولیتزر سال ۲۰۱۹ هم اعلام شدند که با دنبال کردن لینک می‌توانید در سایت روزنامه نیویورک تایمز بخوانید.

اما در قسمت عکاسی و در بخش breaking news photography یا عکاسی خبرهای آنی، عکاسان خبرگزاری رویترز برنده اعلام شده‌اند. یازده عکاس این خبرگزاری در عکس‌هایشان شرایط غیرانسانی و طاقت‌فرسایی که پناهجویان کشورهای آمریکایی مرکزی برای مهاجرت و ورود به آمریکا تحمل می‌کنند را به تصویر کشیده‌اند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

در بخش FEATURE PHOTOGRAPHY یا عکاسی از یک سوژه مهم و شاخص، لورنزو توگنولی از واشنگتن پست، برنده اعلام شد. او ۳۹ ساله است و در عکس‌هایش فجایع کشور یمن را برجسته کرده است. ما در عکس‌ها او با اتمسفر اجتماعی این کشور آشنا می‌شویم، از دیدن کودکان در معرض سوء تغذیه قلبمان به درد می‌آید و یم‌بینیم که چطور درگیری‌های نظامی، امکان زندگی عادی را از شهروندان سلب کرده است.   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.