برندگان جایزه پولیتزر معرفی شدند: دو عکاس به خاطر عکس‌هایی که نمایانگر زشتی خشونت بودند، برنده پولیتزر عکاسی شدند

  • توسط علیرضا مجیدی
  • ۲۲ فروردین ۱۳۹۶
  • ۱ دیدگاه

جایزه پولیتزر در آمریکا، در واقع ستایش روزنامه‌نگاری واقعی است. ستایش روزنامه‌نگارانی که مانند گزارشگرانی‌ بی‌باک مسائل و معضلات داخلی یا خارجی را بازتاب می‌دهند و فراتر از پر کردن ستون‌های روزنامه‌ها گاهی در هیئت کارآگاهانی زیردست، به صورت محققانه به مسائل می‌نگرند و گاهی فسادهای بزرگ داخل کشور را بازتاب می‌دهند.

امسال نشریه نیویورک تایمز با بردن ۳ جایزه پولیتزر، در صدر نشریات برنده پولیتزر قرار گرفت.

در قسمت عکاسی، در دو رشته عکاسی خبری فوری Breaking News و  عکاسی شاخص Feature Photography، دانیال برهولاک و جیسون وامبسگانز برنده اعلام شدند.

دانیال برهولاک، یک عکاس آزادکار است، او در عکس‌هایی تأثیرگذاری که برای نیویورک تایمز فرستاده بود، خشونت دولتی در فیلیپین را بازتاب داده بود. از زمان به روی کار آمدن رئیس‌جمهور رودریگو دوترته، او به بهانه مبارزه با تبهکاری و مواد مخدر، او به صورت فراقانونی اجازه قتل شهروندان نامطلوب را صادر کرده است و برآورد می‌شود که ۳۵۰۰ نفر تا حالا با هدایت دولت، توسط نیروهای لباس شخصی یا نیروهای پلیس، کشته شده باشند.

جیسون وامبسگانز، عکاس نشریه شیکاگو تریبون است. او رنج و مقاومت یک مادر و پسر ۱۰ ساله‌اش را به تصویر کشیده بود. پسر در خیابان هدف گلوله قرار گرفته بود. گلوله به اعضای داخلی او شامل پانکراس، معده، طحال، کلیه و ریه چپ آسیب زده بود.

نظرات

  1. بسیار تاثیر گذار.من تازه با بخش عکاسی سایت شما آشنا شدم.سپاس فراوان از این مطالب عالی

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.