عکس‌هایی که برنده جایزه پولیتزر امسال شدند: پوشش بحران شهر شارلوتسویل و پناهندگان روهینگیا

0

برندگان جایزه روزنامه‌نگاری پولیتزر اعلام شده‌اند. جایزه پوییلتزر نمایانگر شکوه روزنامه‌نگاری واقعی و سازنده در آمریکاست و تا حالا نویسندگان و فعالان رسانه‌ای زیادی به خاطر گزارش‌های دقیق، مفصل و محققانه خود، از این طریق شاخص شده‌اند و معیارهای اجتماعی و سیاست‌های دولتی را تغییر داده‌اند.

در میان برندگان جایزه پولیتزر امسال و در قسمت عکاسی خبری به نام ریان کلی برمی‌خوریم.

اما به خاطر عکسی که در ۱۲ اگوست سال ۲۰۱۷ گرفت، برنده جایزه پولیتزر شد.

عکس او خیلی تاثیرگذار است. در این روز در شارلوتسویل در ایالت ویرجینیا گروهی از سفیدپوست‌های افراطی راهپیمایی‌ای برگزار کرده بودند و در پاسخ به این راهپیمایی هم مخالفان افراط گرایی نژادپرستانه هم تظاهراتی انجام دادند که ناگهان خودرویی به صف این مخالفان نژادپرستی زد و یک نفر هم کشته شد. عکس از همین ماجرا گرفته شده است.

جالب است که او در این روز آخرین روز را به عنوان یکی از کارکنان سرویس خبری Daily Progress طی می‌کرد و بعد از آن دیگر به عنوان یک آزادکار یا فریلنسر کار می‌کند.

«کلی» در جریان پرواز از آمستردام به آمریکا بود که ای خبر پخش شد و هنگام فرود هواپیما با چک توییتر پولیتزر متوجه برنده شدن خود شد.

او جایزه خود را نشانی از توانایی‌های روزنامه‌نگاری محلی می‌داند.

اما عکاسان رویترز هم در بخش feature photography به خاطر پوشش خبری بحران پناهندگان روهینگیا و اذیت و آزار شهروندان مسلمان میانمار، برنده پولیتزر اعلام شده‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.